Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

proszę o konsultacje( leukopenia przewlekła)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asica6



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 10:11 pm    Temat postu: proszę o konsultacje( leukopenia przewlekła) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trafiłam do hematologa, gdyż wyniki dadań krwi, potwierdzane kilkakrotnie mnie zaniepokoiły. Diagnoza - leukopenia przewlekła do obserwacji, bez leczenia. Jestem u hematologa co 3- 4 mc, i tak od przeszło roku. Co wizyta to jestem skierowana na jakieś badanie z krwi, i tak miałam zrobione: TSH 3 generacja w normie, Alat, Aspat, Bilirubina w normie, Zelazo w normie, przeciwciała anty HCV ujemny, antygen HBs ujemny, CRP 0,10 a norma max to 0,50.
Zrobiłam sama troche badań, gryż nie zostałam na nie skierowana, gdyż od jakiś paru miesięcy pojawiły się dodatkowe objawy: mocne wypadanie włosów, stan podgorączkowy między 37,1-37,5, który trwa do dzisiaj, gorycz w ustach, czasami krew w usach, po nocy brązowa splucina, zmiany na paznokciach, co dziwne tylko u stóp; poprzeczne lekkie rowki. Pani hematolog wspomniała , iż możliwe,że to choroba autoimmunologiczna.
Zrobiłam sobie USG tarczycy, węzłów chłonnych, jamy brusznej, rentgen pluc, wszystko ok. Badanie z krwi na wit. B12, wynik 217 , norma 174-878, wspomnę,iz ponad mc brałam przed tym badaniem tabletki na włosy, w których w składzie była wit b12.
Badanie moczu było ok. oprócz ciężaru 1,009, gdzie norma 1,015-1,030, oraz nablonki płaskie d.liczne, pasma sluzu d.liczne.
Badanie serca ekg, echo wyszło ok, a uczucie czasami szybkiego uderzenia w klatce piersiowej skomentowano , że to na tle nerwowym.
Zauważyłam , iż zasypiajac na plecach wybudzam sie z uczuciem braku powietrza ( za mały wdech??), nie ma tego przy leżeniu na boku.Wydaje mi się,iz to na tle nerwowym, bowiem od czasu jak zaczeły mi wypadać włosy stałam się kłębkiem nerwów.
Zcierpię to wszystko, tylko te włosy,,,nie chce być łysa. Próbowałam , wszystkiego wcierek, tabletek na włosy, płynów, i paru dematologów.
Może to ważne, ale od 3 lat pojawia się u mnie uczulenie na słońce, co wakacje...wysypka na początku tylko na dekoldzie, teraz na plecach i ramionach, dłoniach. Wskazania od dermatologa, beta - karoten, wapno i krem 50 przeciw promieniom słonecznym.
Trafiłam nawet do onkologa, chyba w desperacji, który stwierdził, iż jak tak dalej będe chodzić do hematologa to tak moge do śmierci, i że mam gnębić panią hematolog o biopsje szpiku.Nie powiem , że sie nie przestraszyłam.
Prosze o rade, w jakim kierunku zrobić badanie, by ustalić co mi jest, może można już teraz postawić diagnozę? JOANNA (LAT 32)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może spróbuj konsultacji u innego hematologa? czy onkolog widział wszystkie wyniki badan?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asica6



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 06, 2009 10:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, takze myślałam o zmianie lekarza, ale musiałabym tylko prywatnie, bowiem kolejnego skierowania do hematologa od lekarza rodzinnego nie zdobęde, niestety...Onkolog dosłownie zerknął tylko na obecną ilość leukocytów, a wyników z krwi miałam sporo, z okresu dwóch lat to mi sie nazbierało. Dodam, iż obecnie leukocyty wynoszą 3,0 , a erytrocyty i hemoglobina są na granicy min normy, hematokryt poniżej normy, płytki także przy min normy, limfocyty są powyżej dopuszczalnej normy, a neutrofili za mało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group