Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Prosiłabym o przemyślane odnośne do tematu informacje!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niunia~~



Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 2:11 pm    Temat postu: Prosiłabym o przemyślane odnośne do tematu informacje!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problem mój myślę, może wydawać się "śmieszny", jednak nie jest to tak jak może się wydawać: A mianowicie, mój problem tkwi w jedzeniu! Przez ostatni czas nie mogę jeść, gdyż nawet mając uczucie łaknienia nie pozwala mi na to moja psychika! Jestem z reguły osobą szczupłą(mówi się,że nawet za szczupłą)..nie mniej jednak sięgając po cokolwiek do jedzenia,z każdym kęsem mam wrażenie,że tyję! I mimo tego co mówią mi bliscy, ja nie mogę skłonić się do jedzenia, choć naprawdę ogólnie: "umieram z głodu" ! Proszę o pomoc! Czego to może być przyczyną??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nikt na forum nie jest upowaziony do wystawiania diagnozy. Wydaje mi sie że to może być anoreksja, chodz to już powinien stwierdzić psycholog lub psychiatra. Bo anoreksja jest zabużenie osobowości.

Dobrze że zauwazasz problem, podejżewam że boisz sie. Strach jest zrozumiały.

Moim osobistym zdaniem radzil bym się zgłsić do psychologa. Tam otrzymasz fachową pomoc Smile Nie myśl sobie jak będziesz to czytać że mam Cie za kogoś chorego, wariata tórego trzeba izolować. Bo tak nie jest, kożystanie z pomocy psychologa to efekt dojżalości i myślenia. Psycholog i tak nie wyciągnie różczki nie powie zaklęcia i już po wszystkim. Rozmowa, praca, sluchanie co ma do powiedzenia, odpowiadanie na pytanie, prowadzi do poukładania sobie pewnych spraw, motywuje i jest takimi liniami drogowymi (pasami rozdzielaącymi pasy ruchu na drodze, no bez nich też da sie jechać równo, ale łatwiej jest z nimi Wink )

Psycholog już nawet ustawą o zawodze psychologa przestrzega tajemnicy lekarskiej.

Życze powodzenia i wierze że wyjdziesz z tego i będziesz sie cieszyła życiem bez problemu jedzenia, co jest możliwe, zwłaszcza jeżeli zauwaza sie problem i nie trwa to wszystko długo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 6:55 pm    Temat postu: Re: Prosiłabym o przemyślane odnośne do tematu informacje!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problem jak dla mnie nie jest śmieszny, gdyż znam go z autopsji..
Zaburzenia łaknienia mogą występować z różnego powodu..
Nie wiem od jak dawna masz tego typu problemy,
ale generalnie moze się to ciągnać latami..
Czy jest to anoreksja?
Trudno mi powiedzieć..
Zbyt mało napisałaś na ten temat..
Nie chęć do jedzenia nie jest jeszcze anoreksją..
Jeżeli będziesz chciała porozmawiać to zapraszam na gg: 2878013,
mogę udzielić Ci informalcji na temat terapi, radzenia sobie z tym..
Oczywiście jeśli bedziesz chciała i jeżeli zdajesz sobie sprawę, że jest to problem..
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Angela



Dołączył: 01 Mar 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 01, 2006 10:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja chorowałam na anoreksję i dokładnie tak samo się to wszystko zaczynało. Jednak u różnych ludzi jest inaczej więc tak jak piszą tutaj moi poprzednicy powinnaś skontaktować się z lekarzem.
Ja jestem teraz na etapie bulimi i wiem coś o tym. Leczę się 5 lat a choruję 3 lata. Wierz mi z tym nie ma żartów. Pomóż sobie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Angela



Dołączył: 01 Mar 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 01, 2006 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poprawka leczę się 3 lata a choruję 5 lat.
Jakoś tak się rozkojarzyłam ach te wspomnienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pon Kwi 10, 2006 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Angela ; )
z doświadczenia wiem, że z "tym" nie ma żartów..
a wspomnień jest się bardzo trudno pozbyć.. : \
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group