Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Prośba o poradę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beata343431



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 7:06 pm    Temat postu: Prośba o poradę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałam zapytać o pewne zjawisko, które ostatnio zaobserwowałam. Chodzi o to, że ostatnio będąc w sklepie zauważyłam patrząc na półkę z jogurtami, że mój wzrok dziwnie reaguje (nie wiem może zawsze tak było ale nigdy na to nie zwracałam uwagi). Chodzi o to, że patrząc na przykład przez dłuższą chwilę na jeden artykuł rozluźnionymi oczyma zauważyłam, że przedmioty będące w bliskiej odległości od tego przedmiotu jakby minimalnie drgają. To zjawisko widać przeważnie w sztucznym oświetleniu (na przykład w sklepie, gdzie produkty na pułkach są podświetlane sztucznym świtałem). Zaniepokoiło mnie to troszkę i dlatego chciałam zapytać czy ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem?? Dodam, że w świetle dziennym wszystko jest ok. Z góry dziękuję za odpowiedź.

P.S Mam 25 lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 10:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, hmm... muszę przyznać, że z takim problemem to się jeszcze nie spotkałam. To bardzo dziwne... a powiedz, odczuwasz może jakieś bóle głowy po tych zjawiskach? Najpierw drga obraz, a potem pojawia się jakiś dziwny, impulsywny czy też przeszywający ból głowy? Być może, to migrena - czasem powoduje takie zaburzenia wzroku... Jeżeli nie, to trudno mi znaleźć jakiś odpowiedni szlak...

A byłaś u specjalisty? Rozmawiałaś z kimś na ten temat? Miałaś jakieś problemy z oczami wcześniej lub z głową? W sensie uraz, kontuzja, wstrząs a może właśnie jakąś migrenę czy coś tego typu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Beata343431



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 12:40 pm    Temat postu: prośba o poradę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie odczuwam bólów głowy u okulisty byłam około pół roku temu i wszystko było ok. Nie mam też żadnych problemów z głową. Po prostu można zaobserwować to zjawisko na przykład patrząc na kolory dywan z różnymi wzorami gdy świeci się słabe oświetlenie. Wówczas patrząc na ten dywan na przykład na jakiś jeden wzór (rozluźnionymi oczami nie skupiając się na tym wzorze) mogę zauważyć jak obraz po bokach jakby minimalnie drgał (na innych wzorkach).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 5:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze to bardzo dziwne, ech.. przyznam szczerze, że z ciekawości szukałam na ten temat informacji i praktycznie nic nie znalazłam. Może warto udać się na badani typu TK? Jestem raczej pewna, że problem może leżeć na tle oczy/mózg.

A ta sytuacja jest regularna czy jednorazowa? Może miałaś jakieś problemy ostatnio, coś co źle wpłyneło na twoje samopoczucie i w ogóle i przez stres powstało takie zjawisko? To naprawdę dziwne, więc proponuje Ci badania - jedyne sensowne wyjście z tej sytuacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Beata343431



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 29, 2014 10:55 pm    Temat postu: Prośba o poradę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mam dużo stresów jednak nie wiem czy to ma związek. Badanie TK miałam robione 6 miesięcy temu i było wszystko dobrze. W świetle dziennym jest wszystko idealnie, natomiast w ciemniejszym pomieszczeniu albo w sztucznym świetle w sklepie mogę zaobserwować to zjawisko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MoniczkaMonika



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 06, 2014 10:23 pm    Temat postu: oczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mój mąż od niedawna źle się czuje jak przebywa w centrum handlowym. W głowie mu się kołuje, oczy go bolą, ciemno ma przed oczami. Myślicie, że to kwestia neurologiczna, czy też okulistyczna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oktavia



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polandia
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 5:23 pm    Temat postu: Re: oczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MoniczkaMonika napisał:
A mój mąż od niedawna źle się czuje jak przebywa w centrum handlowym. W głowie mu się kołuje, oczy go bolą, ciemno ma przed oczami. Myślicie, że to kwestia neurologiczna, czy też okulistyczna?


Raczej neurologiczna, ale te objawy mogą mieć też podłoże psychogenne. Warto zrobić NMR.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukas77



Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 1:20 am    Temat postu: Re: oczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oktavia napisał:
MoniczkaMonika napisał:
A mój mąż od niedawna źle się czuje jak przebywa w centrum handlowym. W głowie mu się kołuje, oczy go bolą, ciemno ma przed oczami. Myślicie, że to kwestia neurologiczna, czy też okulistyczna?


Raczej neurologiczna, ale te objawy mogą mieć też podłoże psychogenne. Warto zrobić NMR.




miałem kilku pacjentów z tego typu objawami - problemem był błednik i kamyczki w błędniku. leczenie jest pozycyjne. laryngolog układa pacjenta w odpowidni sposob i po kłopoice.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group