Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

prośba - badanie czystosci pochwy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dynia



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 9:33 pm    Temat postu: prośba - badanie czystosci pochwy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam

mam taką sprawe, a wizyte u lekarza dopiero ustale terminwo.
otóż miałam badanie czystosci pochwy i wyszło tak:
czystośc stopień II, doć liczne komórki nabłonkowe, pojedyńcze leukocyty, dość liczne pałeczki kwasu mlekowego lactobacillus acidophilus. ziarniaki G+ obecne. nieliczne pałeczki G-.
i teraz mam takie pytania
co to sa te ziarniaki i pałeczki, czy to jakies chorobotwórcze bakterie?
dwa - łykam cały czas lacibios femina. ale jak teraz sprawdzam to tam w tej kapsułce sa zupelnie inne lactobacillusy niż moje Smile to co to oznacza, ze działa ten proibiotyk czy nie działa? bo tak łykam 4 opakowania w miesiacu a tu prosze....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Cze 03, 2012 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dynia,
wynik jest ok, choć mogłoby być mniej nabłonków i ziarniaków g(+) - to nie są pałeczki kw mlekowego, to najczęściej staphylococcus, streptococcus, enterococcus, często bakterie kałowe (podmywaj się zawsze od przodu do tyłu, nie odwrotnie). pałeczki dobrze że są - jeżeli nie masz objawów infekcji, to moze nawet same zwalczą te ziarniaki ale jak masz, to warto je zlikwidować lekami.
co do pytania o lacibios femina - na pewno działa. l. acidophilus po prostu to pałeczki kw. mlekowego, ktore występują nabliżej końca dróg rodnych stąd pewnie ich największa obecność a też bakterie z lacibiosu tworzą odpowiednie środowisko do ich rozwoju - acidophilus wymaga lekko kwaśnego pH do rozwoju.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group