Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

PROMIENIOWANIE. Komputery, telefony komórkowe i inne.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alkim



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 9:23 pm    Temat postu: PROMIENIOWANIE. Komputery, telefony komórkowe i inne. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Postanowaiłem zaczerpnąć porady na forum internetowym. Mam nadzieję, że znajdują się tu choć trochę kompetentne osoby, które udzielą i informacji/pomocy.

Problem polega na promieniowaniu urządzeń elektrycznych. Jak wpływają na zdrowie człowieka. Komputer stoi u mnie w pokoju już ok 6 lat. Bardzo często jest włączony. Chciałbym wiedzieć, czy to wpływa jakoś na moje zdrowie (mniemam, że zwłaszcza na mózg). Pokój mam bardzo mały ok. 3x5 m. Czasami wydaje mi się, że czuję promienie którymi naycony jet cały pokój. Wieczorem przed snem staram się zawsze wietrzyć pokój, ale czy to coś daje?

Druga sprawa to telefon komórkowy. Choć to wydaje się paranoidalne, moja siostra rozmawia przez większość czasu przez telefon (darmowe rozmowy). Zdarza się, że nocujemy w tym samym pokoju (ona u mnie) i budząc się w nocy słyszę, że ona rozmawia przez telefon!! Zdaję sobie sprawę, że to "dziwne" ale nie chodzi o sam fakt. Mi to nie przeszkadza. Martwię się tylko o jej zdrowie. Jak z nią rozmawiać?

Jak sprawa przedstawia się z telewizorami?

Wiele słyszałem o promieniowaniu komputerowym. O działaniu kasztanów, pledów na komputer, osłonek na monitor. Prosze o pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jadro



Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystkie urzadzenia wytwarzaja promieniowanie lecz komputry komorki mieszcza sie w normach przynajmniej powinny.Watpie zeby mialao to jakis wplyw na zdrowego czlowieka , inaczej sie bedzie mialo do ludzi z rozrusznikiem serca gdyz moze zaklucac prace urzadzenia.Przy pracy na komputerze bardziej bal bym sie o wzrok ktory psuje sie od ciagleg patrzenia w monitro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Alkim



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 2:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Być może masz rację. Dzięki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
CarolG



Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 18, 2016 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie jest czasem tak, że w telefonach komórkowych najbardziej szkodliwe są fale radiowe z sieci GSM? Bo ponoć podczas rozmów jest negatywny wpływ na mózg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
m.michalsky



Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 1:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W obecnym świecie fale otaczają nas zewsząd. Tak naprawdę musielibyśmy wylecieć w kosmos, aby nas nie dosięgały. Jednak są to takie dawki promieniowania, które za dużo nie zmieniają w naszym organizmie. Nie mają wielkiego wpływu na nasze zdrowie. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group