Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Progesteron - POMOCY!!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzesi



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 12:21 pm    Temat postu: Progesteron - POMOCY!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem w początkowej ciąży gdzie 4-5 tydzień
Zrobiłam Progesteron i wynik jest taki:

14,2 ng/ml

dlaej na wydruku jest podane

faza folikularna (0,1 - 0,3)
faza lutealna - sami to zaznaczyli (1,2-15,9)
po menopauzie (0,1-0,2)

Byłam dziś u lekarza z tym wynikiem on powiedzial że progesteron jest zbyt niski biorę już 3x duphaston od tamtego czwartku 19.08.2010
Progesteron robilam 25..08.2010

No a dziś lekarz jeszcze przepisał mi Luteinę 2razy dziennie po 2 tabletki dopochwowo

No i martwie sie czy wszystko jest oki????
Jak myslicie???

Dopiero 10 Września idę na pierwsze USG ;(

Bardzo dziękuje Wam za odpwiedzi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Progesteron faktycznie jest niski . Wysoki jest bardzo ważny w pierwszych tygodniach ciązy bo pozwala zagnieździć się spokojnie zarodkowi i utrzymać ciąze . Dostałaś leki i powinno pomóc. Duphaston i luteina to naturalny progesteron więc na pewno poziom się zwiększy
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzesi



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 3:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko zastanawia mnie jedno czemu to labolatorium ma normy
takie

faza lutelna 1,2 - 15,9 i jest zaznaczone na czarno wiec tak jak by bylo wszytko oki bo mieszcze sie w tych normach a lekarz mowi że słabo nic nie rozumiem z tego ;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group