Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Próchnica, plomby - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lenka92



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 5:34 pm    Temat postu: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie mam nadzieje ze ktos tu udzieli mi odpowiedzi na moje pytania .
otoż mam prochnice i to juz mi tyka prawie kazdego zeba no moze nie kazdego ale u gory na 2 i na dole na 3 wybieram sie do dentysty niestety na NFZ czy on mi to wyleczy czy bede musiala za cos placic szczotkuje zeby bardzo dobrze pasta elmex ale no to nic nie daje znaiedbalam je troche z wlasnej glupoty bo ostatni raz u dentysty bylam chyba 5lat temu .. ale prossze dajce mi odpowiedziec czy lekarz stomatolog przyjmujacy na NFZ w przychodni mi to wyluyczy za darmo czy tez bede musiala placic i czy to wsyztsko bedzie bolalo co mi bedzie robila prosze o odpowiedzi i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lenka92



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 1:51 pm    Temat postu: haloo Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odpowie mi tkos ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 2:16 pm    Temat postu: Re: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lenka92 napisał:
wybieram sie do dentysty niestety na NFZ czy on mi to wyleczy czy bede musiala za cos placic
.. ale prossze dajce mi odpowiedziec czy lekarz stomatolog przyjmujacy na NFZ w przychodni mi to wyluyczy za darmo czy tez bede musiala placic i czy to wsyztsko bedzie bolalo co mi bedzie robila prosze o odpowiedzi i pozdrawiam Smile


Ja chodzę (powiedzmy, hehe Wink ) do jakiegoś prywatnego nzoz, ale zamiast prywatnej wizyty wybieram zazwyczaj wizytę u stomatologa, który przyjmuje z nfz w tej placówce przynajmniej jeśli chodzi o zwykłe plombowanie (dotychczas na szczęście nie miałam innych dolegliwości niż próchnica) - w teorii wychodzi to taniej z tego co mi wiadomo w porównaniu do wizyt prywatnych.
Koszty zależą od wypełnienia jakie wybierzesz. Tutaj zaznaczam, że nie jestem lekarzem, tylko piszę z małego 'doświadczenia' Wink : plomby amalgamatowe (te "ciemne") są bezpłatne, kompozyty ("białe") są już drogie i zależy jaki cennik ma lekarz. Przeważnie ok 100zł lub może trochę drożej (u mnie stówa). Nie wiem czy płaci się za samą robociznę (wychodzi na to, że ja nie płaciłam i wszystko w ramach tej stówki), za kontrolę chyba się niekiedy płaci Wink
Najlepiej jeśli zorientujesz się w gabinecie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asia29



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 113

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Wrz 09, 2011 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U każdego stomatologa, gdzie wisi kartka że ma podpisana umowę z nfz wyleczy Ci zęby za darmo. Ja lecze się na fundusz i jestem zadowolona. Jedyne co to chyba jak jest leczenie kanalowe to przy którys zębach trzeba dopłacać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sob Wrz 10, 2011 2:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asia29 napisał:
U każdego stomatologa, gdzie wisi kartka że ma podpisana umowę z nfz wyleczy Ci zęby za darmo. Ja lecze się na fundusz i jestem zadowolona. Jedyne co to chyba jak jest leczenie kanalowe to przy którys zębach trzeba dopłacać.


Jak pisałam, jeżeli chodzi o same plomby, kiedy trzeba płacić to zależy od jej rodzaju Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lenka92



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2011 2:51 am    Temat postu: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki wielkie za odpowiedz Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasia012013



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 5:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś szuka dobrego dentysty w Krakowie to polecam pracowników Dental Services, chodzę tam już kilka miesięcy, ja akurat aparat zakładałam ale z próchnica też sobie poradzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Koralek



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asia29 napisał:
U każdego stomatologa, gdzie wisi kartka że ma podpisana umowę z nfz wyleczy Ci zęby za darmo. Ja lecze się na fundusz i jestem zadowolona. Jedyne co to chyba jak jest leczenie kanalowe to przy którys zębach trzeba dopłacać.

Zapomniałaś dodać o materiałach wykorzystywanych przy leczeniu na NFZ. W przypadku plomb są to najtańsze materiały jak np. srebrne plomby, których teraz prawie nikt już nie chce zakładać, chyba że musi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
michael89



Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

korekcje laserowe są refundowane?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dianakaelmo12



Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 25, 2015 10:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie warto chodzić prywatnie. Ja byłam w dobrym gabinecie stomatologicznym na NFZ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group