Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Próchnica, plomby - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 5:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziwne że po plombowaniu Cię boli. nie powinno.
no chyba że boli Cię od zastrzyku, ale to przecież już dość długo.
zawsze możesz się pokusić o zrobienie prześwietlenia tego zęba. to kosztuje kilkanaście złotych. może na nim coś wyjdzie.
może ząb psuje Ci się od środka?
a dentysta jak teraz u niego byłeś wyciągał Ci tę nową plombe? czy tylko pooglądał tak z wierzchu?
a może to inny ząb Ci promieniuje i daje wrażenie jakby to był ten sam?
a może trzeba dentystę zmienić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matei



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 11:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko, że jakby się psuł od wewnątrz pod plombą, to by mnie bolało cały czas. A mnie strasznie boli przy zimnym i ciepłym piciu lub nawet przy zimnym powietrzu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
simian raticus
Zbanowany


Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Masaczjusets
PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przejdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matei



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nawet nie wiesz, jak mnie podtrzymał na duchu.
Zawsze mnie bolą po plombowaniu, ale nigdy tak mocno... .
A czym to argumentujesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
simian raticus
Zbanowany


Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Masaczjusets
PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na innych forach mieli takie problemy i przechodziło po 8-12 dniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 11:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja radziłabym zastosować pastę przeznaczoną do nadwrażliwych zębów. Przejdzie szybciej.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
matei



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy prześwietlenie zęba wykryje ewentualne nieszczelności plomby?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fikus



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 2:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez tak kiedys mialam, ale przeszlo wieczorem tego samego dnia, a bolalo niesamowice mocno, myslalam ze sie skoncze z tego bolu, i zadne tabletki nie pomagaly ;/ to tylko raz tak mialam na szczescie;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 3:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja proponuje specjalne szczotkowanie.
wrazliwosc na cieplo-zimno w wiekszosci przypadkow oznacza nadwrazliwosc zebow, ktora bierze sie z odslonienia "szyjki" zeba, jako, ze jest to "6" zapewne troche miales odsloniete dziaslo, nie wiem, nie potrafie tego dokladnie opisac, ale ja tak mialam jak mialam aparat na zebach, okazalo sie, ze dziaslo sie podnioslo i dlatego tak bardzo zeby mnie bolaly.
kup paste do wrazliwych zebow i szczotkuj tak, jakbys "sciagaj" dziaslo na zeby, czyli w dolnej szczece szczotkuj w gore, a w gornej szczece w dol.
nie jest to jakies lekarskie wytlumaczenie, ale mi pomoglo Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group