Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Próchnica a ciąża...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 2:43 pm    Temat postu: Próchnica a ciąża... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Chciałbym porozmawiac na temat próchnicy w ciąży.
Lekarze, znajomi, artykuły w gazetach i w książkach wszędzie radzą udac się do dentysty jeśli mamy jakeś ubyki i ciąze w planach.
Chciłąbym się powiedziec czy rzeczywiście uważacie że jest to konieczne i czy miałyście jakieś "przygodny" w ciąży spowodowane próchnicą??

Mam na myśli przedwczesny poród, zakażenie, czy może utrate zębów itd...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KoffanaAgoosia



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 130

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

Skąd: NORWEGIA - OSLO
PostWysłany: Pią Sie 14, 2009 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, to prawda ze wskazane jest udac sie do dentysty nie tylko przed planowaniem ciazy ale rowniez w trakcie, kobiety ciezarne najczęściej skarżą się na krwawienie i zapalenie dziąseł oraz próchnicę. W czasie ciąży do próchnicy przyczyniają się m.in. poranne wymioty. Szkodliwe działanie ma kwas żołądkowy, który powoduje odwapnienie twardych tkanek zęba. Dziele sie informacjami ktore wiem, ale sama jak narazie nie mam z tym problemu, jestem w 11 tyg ciazy pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group