Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z węzłami chłonnymi - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabbana



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 07, 2007 10:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shocked ja tez mam takiego guzka. Juz od roku co jakis czas mi wyskakuje. Na poczatku bardzo mnie to balalo, lecz po czasie przestalo, tak jakby moj organizm sie do niego badz nich przyzwyczail. Jestem przekonana ze za jakis czas one znikna... pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smutna_ja



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 5:23 pm    Temat postu: ja tez mam guza pod broda Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

... ale niestety lekarze nie wiedza co to jest, a opryszczki jak nie mam tak nie mam. wyrósl z dnia na dzien i teraz strasznie sie martwie, ze to moze byc niewiadomo co Crying or Very sad
Jestem w trakcie robienia sobie zeba (leczenie kanalowe) moze od tego...? Sama nie wiem. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kajax



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: katowice
PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 9:47 pm    Temat postu: węzły chłonne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak smodzielnie sprawdzić czy węzły chłonne są powiększone?? i kto pomoże rozszyfrować wynik krzepnięcia krwi KK mój jest wysokości 53,6


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czas krzepnięcia wydłużony, chyba że laboratorium ma inne normy. generalnie norma jest tak ok. 30-45s, ale zależy od laboratorium. a co do węzłów, to pomacaj się. jak są powiększone to powinnaś/powinieneś wyczuć. ja widzę różnicę pomiędzy powiększonymi u siebie a niepowiększonymi.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"


Ostatnio zmieniony przez emilka dnia Pią Lis 23, 2007 12:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bogna



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódz
PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 10:20 pm    Temat postu: powiekszone wezły Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

węzły powiększone są normalnie widoczne jako takie małe jajeczko,sa namacalne palcami,moga byc bolesne w dotyku,znajduja sie miedzyinnymi na szyi,pod pachami,w pachwinie zalezy czego dotyczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aanekk1



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 1:32 am    Temat postu: zwapniony węzeł chłonny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. moj mlodszy brat mial robione przeswietlenie pluc i wyszło mu ze ma zwapniony węzeł chłonny.Mógłby mi ktos blizej wytlumaczyc co to oznacza??


----edited by emilka----
temat przyłączyłam do tematu dość pokrewnego:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to oznacza ze miał jakies zapalenie a zwłukninienie czasem po zapaleniach wystepuje inaczej mozna to nazwac zwapnieniem;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luki9542



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Woźniki
PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 6:46 pm    Temat postu: Guzek pod pacha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 13 lat. Od 2 dni gdy w nocy w barku zginalem jakos mocno i odpowiednio reke bolalo mnie tam cos. Wczoraj wyczułem guzek pod pachą. Przez ostanie dwa miesiące byłem chory na przeziębienie z gorączką i cos podanginowego ale nie bralem antybiotyku bo lekarz nie przepisal. Teraz mam polpasca spowodowanego chyba oslabieniem przez poprzednie przeziebienia. Bardzo dużo od niedawna moze od miesiaca podciągam się na drązku. Guzek jest twardy. Co to może być (chyba nie nowotwor albo cos groznego)? Sad
Wczoraj dosc bolało jak go dotykałem dzisiaj juz mniej (bardzo slabo boli jak go dotykam) pomocy!


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 8:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie tez sie kilka razy zrobil taki bolacy guzek pod pacha. Ale jak sa bolace to nie sa grozne wiec glowa do gory Smile Pozatym czesto po przeziebieniu wezly chlonne tak reaguja. Tworza sie takie guzki, ale po czasie znikaja.
Wiec mysle ze nie ma co sie martwic, ale jesli bardzo Cie to martwi wybierz sie do lekarza pierwszego kontaktu i powiedz o tym guzku.
Ale podejrzewam ze powie Ci to co ja, bo tak jak pisalam powyzej tez tak mialam i powiedzial mi wlasnie tak jak napisalam.
Wiec glowa do gory, napewno zniknie za kilka dni, najpozniej tygodni Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luki9542



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Woźniki
PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sorki za niepwenośc Wink Ale jeśli boli mniej niz np wczoraj (bo dzisiaj boli bardzo delikatnie jak dotykam) To tez nie ma sie co martwic?

Aha, i nie wiem czy sie przyda ale jest gdzies tak srednio nisko (wedlu mnie)



Dzięki Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 6 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group