Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z jelitami - POMOCY

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Natalia86



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 6:35 pm    Temat postu: Problemy z jelitami - POMOCY Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam 24 lata i od 5 lat cierpię na częste biegunki, którym towarzyszy silny ból. Niedawno pojawiła bezsenność i utrata wagi. Od miesiąca pojawiło się kłucie w okolicach odbytu. Po zrobieniu badań krwi i moczu pani doktor stwierdziła, że przyczyną jest stres. Nie jestem jednak do końca o tym przekonana i martwię się tym kłuciem. Ból potrafi obudzić mnie w nocy i trwa kilkanaście minut zarówno w nocy jak i w dzień. Nie wiem już co robić. Proszę o poradę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a miałaś badanie kału? na krew utajoną?
owszem- stres może być przyczyną dolegliwości ale trzeba sprawdzić czy to tylko on jest przyczyną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Natalia86



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 8:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety nie miałam. byłam u dwóch róznych lekarek i każda twierdzi to samo. twierdzą tez że na kolonoskopie jestem za młoda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 3:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w takim razie możesz wykonać domowy test na krew utajoną i potem pójść do lekarza.
nie pamiętam teraz jak test się nazywa ale jest do zakupienia w każdej aptece- koszt kilkadziesiąt złotych.
na teście jest dokładana instrukcja jak go wykonać i jak odczytać wyniki.
co do kolonoskpii- nie orientuję się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
siostrzyczka



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 06, 2012 8:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja po podobnych objawach dowiedziałam się, że choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego... przydałoby się poprosić o skierowanie do gastroenterologa... dodam, że mam 20 lat, chorobę wykryto 2 lata temu i nie słyszałam żebym była za młoda na kolonoskopię (miałam wykonywaną 2 razy)...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jamez99
Spamer


Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: UAS
PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 2:09 pm    Temat postu: Odg: Vodoo cast Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobrze zrobiłem kilka badań, a także porozmawiać o tym z moimi przyjaciółmi, a potem stwierdzić, wynik nie jest możliwe, aby zmienić trochę sposób pracy z tej sytuacji jest brak klasy i nie jesteś w stanie żyć startowych

Ostatnio zmieniony przez Jamez99 dnia Pią Lip 25, 2014 8:29 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
genetik



Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 9:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyczyną może być nawet chora trzustka, idź do lekarza, bo pogłębianie problemu może spowodować większe konsekwencje!! Potrzebne będą badania krwi - to na pewno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group