Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z jedzeniem. Pomocy.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vlepa



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 6:50 pm    Temat postu: Problemy z jedzeniem. Pomocy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam na imię Angelika. Mam 16 lat i odkąd pamiętam mam problemy z jedzeniem. Bardzo brzydzę się mięsa, wędlin itd. Przyczyną tego jest świadomość z czego jest to zrobione. Bardzo obrzydza mnie organizm ludzki (najbardziej żyły). Z tego powodu mam dużo nie doborów witamin i w dodatku żywię się zupkami z torebki (tzw. zupki chińskie) i nie jem nic co ma jakiekolwiek witaminy. Kilka razy byłam przez to w szpitalu. Za warzywami i owocami też nie przepadam i nie wiem co mam robić, ten wstręt jest silniejszy ode mnie. Jeszcze do niedawna jadłam parówki i pieczenie z warzywami ale po oglądnięciu filmu w szkole w którym było pokazane jak funkcjonuje organizm ludzki (trawienie itp.) przestałam jeść nawet to. Proszę o fachową wypowiedź bardzo mi na tym zależy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 7:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vlepa
Uważasz,że zupki chińskie mają jakiekolwiek witaminy)no to się grubo mylisz,jest to sama chemia,która w Twoim przypadku bardziej szkodzi jak cokolwiek daje.Tobie jest wskazana wizyta u psychologa i zmiana trybu żywienia.To co robisz skończy się źle,musisz jeść a nie zastanawiać się z czego jest zrobione np mięso czy wędliny czy jak ludzki organizm trawi(a jedząc zupki Twój organizm nie traw? tak samo trawi jak warzywa czy mięsa)Zastanów się bo naprawdę skończysz w szpitalu na leczeniu przymusowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vlepa



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 7:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem że zupki to sama chemia i dlatego sie martwię. Nawet jak jem zupki to sobie to wszystko wyobrażam ale staram sie cokolwiek zjesc. Nie potrafie o tym nie myśleć. Co psycholog na to poradzi ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vlepa
Jeśli chcesz zjeść cokolwiek to jedz również i mięso,warzywa itd.Oczywiście ktoś Ci musi pewne sprawy wyjaśnić a najlepiej zrobi to psycholog,taka rozmowa może zmienić twoje nastawienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vlepa



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 7:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za bardzo sie brzydze miesa, a warzyw nie lubie. Ale ja i tak wiem, że nie będę jadła mięsa, wedlin i ryb bo zabardzo mnie to obrzydza i wogole mi to nie smakuje a wiem że to podstawa. Moje obrzydzenie sięga do tego stopnia że kiedyś jak probowałam sie przełamać to zwymiotowałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

vlepa czy ktokolwiek kiedykolwiek pytał się czemu nie jesz? np jak lądowałaś w szpitalach?
postawili diagnozę? wpisali coś w zaleceniach?

ja też uważam, że potrzebny Ci jest psycholog może i psychiatra.
terapia może Ci pomóc.
leki też- ale to już zależy od lekarza.

ile ważysz?
ile masz wzrostu?
ile dziennie jesz kalorii?

jeśli chcesz pogadać, ale nie na forum, to zapraszam na PW Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group