Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z dziąsłami - temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gaba



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 8:31 am    Temat postu: Problemy z dziąsłami - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Martwię się, bo jakieś dwa miesiące temu zauważyłam, że dolne dziąsła, głównie przednie odchodzą mi od zębów, przy czyszczeniu nicią dentystyczną widać to ewidentnie, kompletnie nie trzymają się zębów:(Byłam o statnio u dentysty, ale to zbagatelizował, tzn powiedział, ze faktycznie poobniżały mi się dziąsła, ale to może byc na skutek nieprawidłowych ruchów szczoteczką.A ja po poczytaniu sobie artykułów na temat zapalenie przyzębia jestem skłonna twierdzić, że to może być to:(wogóle mam bardzo słabe zęby, mam podsłaniane szyjki przy dziąsłach i apropos tego?czy próchnice przy samym dolnym dziąsle da sie jakos wyleczyć?Proszę o radę. Może powinnam zmienić dentystę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 10:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze to parodontoza?
Powrót do góry
beata06



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 8:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rzeczywiscie radze ci zmienic dentyste. mialam problem z dziaslami ale nie az tak powazny jak twoj.masz pewnie tez wrazliwe dziasla, jezeli cos jesz czujesz bol.radzila bym ci plyn do plukania jamy ustnej elmex sensitiv.jest naprawde skuteczny.nawet jezeli nie czujesz bolu nie zaszkodzi ci a pomoze.polecam ten plyn na wszelkie problemy z dzaslami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 9:35 pm    Temat postu: Problem z ząbkiem :/ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No więc tak: jedno wiem, że napewno nie jest to paradontoza, bo nie jest jeszcze tak tragicznie Razz Podejrzewam, że mój problem, spowodowany jest mocnym szczotkowaniem zębów.. hmmm ale dlaczego tylko tak stalo sie z jednym zębem :/
wiec (lewa) dolna 5.. widac tak jak by sie o milimetr osunelo dziaslo, nie to zeby widać było od tak.. tylko twardo trzyma się zęba, jedynie zsuneło się jakby na dół..jak dotykam miedzy dziąsłem a tym osuniętym miejscem, boli :/ taki brr przeszywające, niemiły ból.. staram się już nie szczotkować, po tej stronie, ale czasem zapomne się :/
..poza tym nic specjalnego nie dzieje się z ząbkiem.. trwa to już jakiś czas, nie wiem jak to leczyć, a do dentysty nie moge teraz iść Sad Miał ktoś, coś podobnego..


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Paź 08, 2006 10:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proponuje do czasu wizyty u dentysty stosować pastę z działaniem kojącym na dziąsła połączonej ze składnikami działającymi antyzapalnie Smile

powinno ci to zmniejszyć problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asthra



Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 12:12 pm    Temat postu: usuwanie zęba przez cięcie dziąsła Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie jak się odbywa usuwanie zęba przez cięcie dziąsłą? Miałam wyrywany ząb , niestety pokruszył się i wyszedł tylo jeden korzeń a drugi właśnie w taki sposób trzeba wyciągnąć. Z góry dzięki za ewentualną odpowiedź.


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martar



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 10:57 pm    Temat postu: ząb Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to naprawdę nic strasznego.miałam w taki sposób usuwany ząb, bo nie dało rady usunąć go zwyczajnie.To usunięcie wyglądało tak jak normalne, możesz dodatkowo mieć założone małe szwy, ale to nie jest konieczne.ja przed usunięciem brałam antybiotyki co zagwarantowało mi brak komplikacji pozabiegowych, tzn opuchnięcia i zapalenia, co czasem się zdarza.tak naprawdę wszystko zależy od stomatologa , który będzie to wykonywał.moge polecić tego mojego cudotwórcę, jeśli mieszkasz w oklicach Warszawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asthra



Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za odpowiedź. Ja też od paru dni biore antybiotyki. Ząb był już otwierany nie ma jednego korzenia i właśnie tym się przejmuje bo jestem obolała jak pomyśle że jeszcze będą mnie ciąć Sad co mnie pociesza to, to że rana nie boli, wziełam tylko jedna tabletke przeciwbólową jak zeszło znieczulenie potem już nie musiałam, nie byłam też w ogóle spuchnięta.
Niestety nie mieszkam w okolicach Warszawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
łukasz79



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 04, 2006 12:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mialem kiedys usuwanego w ten sposob korzenia, ktory okazal sie byc przyrosnietym do szczeki; sam zabieg nie jest jakis bardzo straszny, jedynie strasznie wyglada; zakladaja Tobie fartuch, na twarz biala chuste z wycieciem na usta..potem w ruch idzie mlotek i jeszcze jakies narzedzia..calosc nic nie boli..a wczesniej zalozony fartuch jest do polowy zakrwawiony...jak w dobrym horrorze, ale z happy endem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka25



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 12:28 am    Temat postu: problem z dziąsłem po usunięciu zęba Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam na forum,mam problem z dziąsłem,jest obrzękniete i boli mnie,zęba usunęłam 4 m-ce temu,a nadal nie zagoiło sie,czy przyczyną może byc to,że przy leczeniu kanałowym tego zęba dentystka przepchała mi cwiek z gutaperki do zatoki szczękowej?ząb jest po ekstrakcji ,ale na rtg po usunieciu tego zeba widoczne jest dalej to cos.Boli mnie cały policzek,mam lekko spuchniety pod oko podchodzi mi jakby ropa,czy możliwe że to drażni mi tkanki w zatoce?boje sie żeby niebylo gorzej,biore antybiotyk i zastrzyki domiesniowo,dodam,ze przy tamtym zebie zrobila mi sie kiedys przetoka ropna ,to cos ju tam było wepchane,nie wiem co zrobi,bylam u chirurga ale ni nie wymyslil,tylko chodze od lekarzy do lekarzy


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group