Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy nosowe i katar - temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 12:04 pm    Temat postu: Problemy nosowe i katar - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,chciałem się zapytać czy jak mam taki wodnisty katar to należy bardzo często oczyszczac nos,czy jednak odłożyc chusteczki i rzadko ich uzywac,bo słyszałem ze jak często smarkamy to i tak nic nie daje bo ten śluz się na nowo zbiera a pozatym moga nam jakies naczynka krwionośne pęknąć? Mam jeszcze kaszel,czyli w sumie przeziębienie lekkie hmm,to jak z tym katarem? Jak najszybciej sie wyleczyc ?
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 2:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Leczony trwa 7 dni a nie leczoy tydzień" - i to przysłowie sie sprawdza. Przeziebienie nie jest niczym strasznym dla organizmu jeżeli sie nie prowokuje losu i dba o siebie.

Co do tego smarkania to nie wiem co ma dać to powsrzymywanie sie od tego. Bo chyba jedynie meczenie sie. Śluz który sie zbiera powinien być usówany tak aby nie dochodziło do nadmiernego oddychania przez usta. Zatkany nos też powoduje brak równowagi ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz organizmu (gdy ma sie zatkany nos czasem czuje sie aż przytykane uszy - to własnie objaw zbytniej różnicy ciśnienia).

Smarkać powinno sie powoli i umiarkowanym natężeniem tylko poprzez jedną dziurke nosa. Nie dochodzi w tedy do szybkiej dekompresji oraz nie uszkadza przegrody nosowej (wyobraź sobie dwa wjazdy do tunelu który sie zwęrza, niech powieje silny wiatr od frontu. Cała siła skupi sie podczas zweżęnia tuneli własnie na ścianie dzielącej je). W tym przypadku może dojść do mikro uszkodzeń skóry własciwej w której znajdują sie naczynka krwionośne.

Używać warto miękkich jednorazowych chusteczke, przy wielokrotnym smarkaniu okolice nosa ocierają sie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kika



Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 12, 2006 3:03 pm    Temat postu: bardzo żółta wydzielina z nosa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o pomoc. Od kilku dni mam bardzo żółtą wydzielinę z nosa. Powiem szczerze, że nigdy jeszcze takiej nie widziałam tak samo jak moja ponad 60-letnia mama. Nie wiem o czym to może świadczyć. Objawy, które temu towarzyszą to "napadowy" kaszel. Może jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć na co to może wskazywać. Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamil19



Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 11:19 am    Temat postu: katar (z tymze trwa juz z pol roku) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wyglada o tak ze juz od pol roku biore krople do nosa, zeby moc spac, katar nie mija jak napisalem od ok. pol roku, ale ostatnio sie nasilil i musz estosowac wieksze ilosci kropli do nosa, wynika to pewnie juz z uzalenienia, ale moe macie jakies sposoby na taki katar, z gory dzieki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elichaa
Gość









PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 2:28 pm    Temat postu: katar Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście,że katar przedłuża się od stosowania kropli do nosa ,które wysuszaja śluzówkę.Mam podobnie,krople zazwyczaj stosuje do miesiąca,a póżniej niestety muszę zrezygnować z kropli.Zatkany nos mam przez trzy dni po odstawieniu i wszystko wraca do normy.
Spróbuj odstawić te krople,moim zdaniem nie ma innego sposobu.Chyba ,że jest to katar alergiczny.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 5:04 pm    Temat postu: katar Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie stawiam na sienny katar wiec krople raczej nic nie pomoga, baaa....jeszcze bardziej beda przeszkadzać. Sprobuj wziac zyrtec, lub inny lek "przeciwalergiczny" powinno pomoc juz po killku (1-2) dniach, wtedyy zobaczysz czy warto sie meczyc z kroplami, czy poprostu iść na odczulanie Wink
Powrót do góry
warka87



Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 1:17 am    Temat postu: zatkany nos... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciągle mam zatkana jedna dziurke od nosa i spływa mi coś do gardła... Sad tak jest praktycznie przez cały rok, mam dość, możliwe, że również przez to miewam nieświeży oddech Mad
To raczej nie przez zatoki bo brałam na nie antybiotyk, ale nic nie pomógł...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 2:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Moim zdaniem powinłeś jak najszybciej zgłosić się do lekarza laryngologa ( wymagane skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu). Przyczyn może być wiele mogą to być polipy nosa i wiele innych chorób, które można zdiagnozować po specjacjalistycznych badaniach laryngologicznych Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pawkam



Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 8:12 am    Temat postu: Złamany nos Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Wczoraj złamali mi nos od razu zwróciłem się z tym do lekarza on powiedział, że nos mogą nastawić dopiero w środę dziś nos bardzo spuchł i się zniekształcił zwłaszcza pomiędzy oczyma. Jakie jest prawdopodobieństwo, że po zabiegu nos będzie miał taki sam kształt jak przedtem???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 12:31 am    Temat postu: taki nos Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ze złamanym nosem wiąże się wiele problemów nie tylko estetycznych.
Warto abyś zwrócił uwagę na drożność kanałów i skrzywienie przegrody wewnątrz, gdyż po pewnym czasie mogą wystąpić problemy z oddychaniem.
Co do wyglądu, to zawsze jest coś widać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group