Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

problem z zoladkiem, przewodem pokarmowym

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maadziiaa



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 11:02 am    Temat postu: problem z zoladkiem, przewodem pokarmowym Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam problem z moim zoladkiem, w sumie to przewodem pokarmowym. od jakis 2 miesiecy (lecz nie kazdego dnia) boli mnie zoladek, jest mi nie dobrze, jednak nie wymiotuje. myslalam ze to zalezy od jedzenia, jednak nie, bo robi mi sie tak, po jakim kolwiek jedzeniu. nie kazdego dnia tak jest. zauwazylam, ze tak jest tylko wieczorami. jesli zjem cos np o godzinie 19 to automatycznie mam mdlosci. dlatego zaczelam jadac kolacje okolo 18, pozniej staram sie nie jesc juz. nie zawsze to dziala. nie mam pojecia co mi moze byc. nie jestem na zadnej diecie, jem wszystko na co mam ochote, mimo to moja waga w ciagu 3-4 miesiecy spadla az 10 kg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musisz udać się do lekarza. Cierpisz pewnie na nadwrażliwość żołądka. Bóle występuja przede wszystkim po smazonych potrawach, ciężkich, po zjedzieniu różnych owoców czy warzyw. Najlepiej jeśc potrawy gotowanane. Wiem bo mam w rodzinie taką osobe Smile W tej sytauacji nie mówi się o bólu brzucha lecz żołądka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maadziiaa



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 6:24 pm    Temat postu: thx Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz. mialam nadzieje, ze jednak nie bede musiala isc do lekarza, wiem ze nie powinnam tego odkladac. jedyny problem w tym ze w mojej przychodni sa tzw "lekarze znachorzy" tak naprawde. ale mimo wszystko sprobuje;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 6:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinni co zrobić gastroskopie. Tak to zawsze wygląda w tym przypadku. Myślę że to jest własnie nadwrażliwość żołądka. PzD Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maadziiaa



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 7:07 pm    Temat postu: jeszcze jedno Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bo mam pytanie jeszcze zwiazane z tym. czym taka choroba moze byc wywolana? i jak sie ja leczy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więc jeżeli chodzi osobe z mojej rodziny:

Chorba ta jest nabywana w ciagu zycia. Jak tego niestety nie wiem. Choroby nie mozna wyleczyć ( w 100% ) ( chyba że jakieś operacje ale w tym nie siedze ). Mozna ją jedynie ograniczać. Odpowiednia dieta zalecona przez lekarza ( czyli tak jak pisałem wyzej ). I różne tabletki które uśmieżają ból. PzD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maadziiaa



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 11:48 am    Temat postu: dziekuje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za pomoc. na roznych stronach w necie znalazlam kilka chorob ktore odpowiadaja (ale nie ktorymi tylko) objawami co do tego, jak ja sie czuje. moge miec wiec nerwice zoladka, kurcz zoladka lub po prostu jakies wrzody. no nie jest to zbyt zadawalajace, tym bardziej ze mam dopiero 18lat... jedyne wyjsc - lekarz;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 12:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udaj się do lekarza- napewno pomoże. PzD Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group