Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z zębami.

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaco239



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 1:04 pm    Temat postu: Problem z zębami. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem z zębami, który jednak odbija sie na mojej psychice. Mianowicie mam krzywe zęby, jak byłem mały to mi nieprzeszkadzało ale teraz jest inaczej. Kiedy rozmawiałem z koleżankami w gimnazjum, starałem sie mówić jak najmniej, nie uśmiechać się żeby tylko tego nie zobaczyły. Zauważyły to dopiero w 3 klasie gimnazjum. Teraz mam już 17 lat, i chodze do liceum. Nigdy niemiałem dziewczyny bo gdy tylko poznaje jakąś nową to staram się jak najmniej mówić żeby nikt niezobaczył moich zębów. Przez to jestem zawsze tak troche na uboczu Razz

Chciałem rozwiązać ten problem zakładając aparat, ale dowiedziałem się że kosztuje od 2000zł, na co niestać moich rodziców ani mnie bo to co zarobie w wakacje idzie na ubranie, książki itp.

Czy NFZ refunduje aparaty? Jak mogę sobie z tym poradzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z teo co wiem to NFZ funduje takie aparaty tylko do 12 albo do 13 roku życia. Poza tym czeka się na to baaardzo długo. Niestety pozostaje tylko wyłożyć własne pieniądze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 2:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nom to prawda ale mozna na raty spłacac aparat..mojej znajomej tez nie stac (własciwie rodzicow) i 3000 rozłozyli na raty Smile takze nic nie jest niemozliwe.
ps- a nie mogli rodzice Ci skorygowac tej wady jak byłes młodszy?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 3:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind w tym właśnie jest problem że jak dzieciak jest mały to wiesz na zasadzie: aaaa będzie dobrze Smile Tak jak opisuje jemu to nie przeszkadzało, a teraz już tak. To tak zawsze jest z wiekiem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heh juz rozumiem Wink ale tak czy siak polecam kupno aparatu na ratki Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group