Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z zarostem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacen_solo



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 8:37 am    Temat postu: Problem z zarostem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jeżeli jest to nieodpowiedni dział, proszę o skierowanie mnie w miejsce, gdzie uzyskam rozwiązanie mojego problemu, jeżeli takowe istnieje.
Jestem 22-letnim mężczyzną (rok urodzenia 1988). Moim zmartwieniem jest brak zarostu, jaki można spotkać u dorosłych mężczyzn. Jest to dla mnie jedynie kwestia estetyki, jednak irytuje mnie to, ponieważ czekam na ten zarost już od dłuższego czasu. Nie goląc się przez tydzień, widoczny zarost pojawia się jedynie pod nosem, natomiast na pozostałych częściach twarzy wyrasta mi dosłownie kilka włosów na krzyż. Może się to wydawać godne pożałowania, ponieważ inne osoby zakładają na tym forum wątki dotyczące ich prawdziwych problemów – zdrowotnych i życiowych, a mój wydaje się być błahy. Dlatego z góry przepraszam te osoby, jeżeli urażę je moim postem. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że nie interesują mnie odpowiedzi typu: „Nie martw się, kiedyś urośnie” lub „Ciesz się, że jeszcze nie masz bo to tylko problem”.
Czy jest możliwość przyspieszenia wzrostu zarostu bez uciekania się do radykalnych sposobów (terapie hormonalne)? Nie chcę sobie psuć zdrowia z powodu braku „brody” i nie zrobię tego. Czy pomogą mi preparaty typu Capivit „Piękne włosy” albo Belissa, które teoretycznie zawierają substancje wzmacniające włosy, albo spryskiwanie policzków i podbródka preparatem Radical „mgiełka” z wyciągiem ze skrzypu polnego, itp. itd. Może istnieje inny sposób?
Mam nadzieję, że odpowiednio przedstawiłem swój problem oraz liczę na szybkie i rzetelne odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Andrzej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 3:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę, ze taki po prostu juz jestes Smile
moj chlopak tez nie ma prawie zarostu i mi to bardzo odpowiada.
probowales regularnego golenia się?
zeby pobudzic wlosy do wzrostu, zeby te male wloski tez od golenia stawaly sie grubsze i ciemniejsze?

Dodano po 25 sekundach:

a jak jest z owlosieniem na brzuchu i klatce piersiowej?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jacen_solo



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 7:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź Smile Jeżeli chodzi o regularne golenie się, to dla mnie jest to bujda, bo w jaki sposób skracanie włosa może oddziaływać na jego cebulkę, która to właśnie jest odpowiedzialna za jego grubość i kolor (tak mi się wydaje). Jeżeli chodzi o inne owłosienie: brzuch mam dość gęsto owłosiony od pępka w dół, nad pępkiem delikatnie, natomiast klatka piersiowa - nic specjalnego, swetra nie mam, ale owłosienie jest Wink Nogi mocno owłosione, ręce też, chociaż trochę mniej. Chodzi mi o przyspieszenie pojawienia się zarostu, ponieważ jestem prawie pewien, że w końcu kiedyś się pojawi. Mój tata ma gęsty zarost, tak samo jak taty brat oraz dziadkowie. Zaznaczam, że jestem jasnym blondynem, może to też ma jakiś wpływ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ma wpływ, z tego co zauwazyłam to blondyni maja jasniejszy zarost na twarzy Smile
po drugie poczekaj spokojnie
po trzecie wlasnie scinanie wlosow powoduje ze staja sie ciemniejsze i grubsze. dlaczego dziewczyny wyrywaja wąsik zamiast golic?
wlasnie chociazby dlatego ;- )
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 12:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z fasolka! Regularne golenie wzmacnia zarost i pobudza malenkie wloski...
Jednak z 2 strony po co ci go tyle? Pozniej bedziesz sluchal od kobiety,ze drapiesz, ze draznisz jej skore wokol ust itd
Po co ci to , czego nie chce sluchac juz milion mezczyzn ?
Bo ja zawsze marudzilam!Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group