Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z zajśćiem w ciąże, wysoki testosteron :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
huliganka



Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 9:23 pm    Temat postu: Problem z zajśćiem w ciąże, wysoki testosteron :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam problem z zajściem w ciąże od jakiegoś roku. Jestem po operacji laparoskopowej która miała na celu usunięcie zrostów w miednicy, oraz przeprowadzano mi droźność jajowodów. Wszystko poszło ok i byłoby dobrze gdyby nie to, że zrobiłam badania na wolny testosteron i mam go bardzo wysoki bo wynosi 14,3 mg. Jestem zdołowana, martwię się czy będę mogła wogóle zajść w ciąże, bo narazie czekam jeszcze na wynik progesteronu i lekarz włącza mi leczenie odpowiednim estrogenem. Mam pytanie do Was czy któraś z Was miała aż tak wysoki testosteron i po zastosowaniu leków i kuracji zaszłyście w ciąże?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 1:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

widzę, że w temacie "endokrynologia" panuje ciiiiisza - zajrzyj troszkę niżej na dział "niepłodność" (http://www.biomedical.pl/forum/chce-byc-mama-fasolkowe-trudnosci-7-vt15432.html) - tam będziemy mogły porozmawiać bardziej "ogólnie", nie tylko o testosteronie, a zawsze co kilka głów to nie jedna Wink

wysoki testosteron wiąże się też z PCO - miałaś robione usg w okolicy owulacji? jeśli tak, to co mówił gin - masz naturalne owulacje, czy nie bardzo? a jeśli nie miałaś, to teraz właśnie na tym powinnaś się skupić - czyli jeszcze dodatkowo zbadać w 2-4dc Lh i FSH oraz prolaktynę (ona blokuje owu, jeśli jest ponad normę) i zrobić monitoringi usg jakichś 3 cykli, żeby wiedzieć co "tam" się dzieje.

progesteron (zależy kiedy badasz) powinien być w normie w 2-4dc lub wysoki (w II fazie cyklu, badanie najlepiej robić ok. 7 dni po owulacji) - wtedy może nawet przekraczać normę - im wyższy tym lepszy.

co do Twojego pytania, to ja osobiście nie mam zbyt wysokiego testosteronu, ale mam koleżankę u której lekarze stwierdzili PCO, a test. miała w granicach podanych dla mężczyzn, a nie dla kobiet - i właśnie w styczniu udało im się całkiem naturalnie zajść Smile więc jak widzisz - to nie jest wyrok!

hmmm.. tak sobie pisze i piszę... a może Ty już w międzyczasie zobaczyłaś II na teście? Wink jeśli tak, to moją wypowiedź potraktuj jak niebyłą Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group