Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z skórą

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arienka_23



Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 27, 2011 1:29 am    Temat postu: Problem z skórą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od października zeszłego roku borykam się z problemami skórnymi, a od 4 miesięcy dermatolog stara się mi pomóc, lecz bez efektu. Zaczęło się od zaczerwienienia i swędzenia po bokach nosa i między oczami. Miałam bardzo suchą skórę...orzeczenie lekarza...łojotokowe zapalenie skóry i maść Locoid i Zyrtec. Pomagało póki maść po trzech tygodniach się nie skończyła, a dermatolog kazał przejść na krem z serii Kerium La Roche. W czasie leczenia skóry twarzy zaczęły mnie potwornie swędzieć łydki i uda...rozdrapywałam je bezwiednie do krwi...leki na alergię tylko lekko koiły świąd. Orzeczenie lekarza....nadwrażliwość skóry..przejdzie samo za parę tygodni. Faktycznie trochę się uspokoiło, ale nadal męczy mnie swędzenie...a to pleców, a to ramion czy nóg. Twarz ma się jeszcze gorzej...choć skóra wokół nosa nie jest już tak wysuszona i czerwona to strasznie mnie swędzi i ciągle schodzi mi z tych okolic naskórek. Ponadto od ponad tygodnia mam problem z oczami....jak tak dalej pójdzie to je sobie wydrapię...zaczęło się po przepisaniu mi leki na zapalenie stawu. Obudziłam się z zapuchniętymi oczami...z dnia na dzień było gorzej, więc odstawiłam lek. Już trzeci dzień go nie biorę. Oczy lekko podpuchnięte, skóra "pomarszczona" o lekkim odcieniu pomarańczowo-czerwonym i potwornie swędząca...podobno samo przejdzie...po tylu miesiącach zwątpiłam w leki, diagnozy i dawanie czasu...nie jest lepiej. Jestem już zmęczona ciągłym swędzeniem....
O skórę dbam....biorę letni prysznic, nie trę ręcznikiem ciała, używam kremów dla skóry alergicznej i wrażliwej, nie wystawiam się na słońce....
Wiem, że moja alergia zapewne ma duży wpływ na ten stan...ale nigdy wcześniej tak nie było...mam stwierdzoną alergię na kurz, roztocza mączne i domowe, pyłki większości chwastów i ukąszenia owadów...
Czy jest ktoś kto może mi coś poradzić lub może borykał się z podobnymi problemami? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alaska



Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja wiem tyle, ile zdążyłam się nauczyć jako mama dwójki alergików. Dzieciaki są uczulone na tak wiele czynników, że na początku myślałam, że nie uda się z tym normalnie żyć. Dopiero jak trafiliśmy do dobrego dermatologa, to udało się chorobę nieco wyciszyć.

Zapewne nie ma jednego magicznego środka, który pomoże likwidować świąd. Są leki antyhistaminowe, maści i kremy recepturowe, no i dermokosmetyki. Pisałaś, że już masz "doświadczenie" z dermokosmetykami, które jednak nie pomogły. Może warto szukać innych. To, co jednemu pomaga, dla innego może być nieskuteczne, a nawet szkodliwe. U nas problem swędzącej skóry udało się rozwiązać głównie dzięki dobraniu odpowiednich dermokosmetyków i środków myjących, bo nie wszystkie były skuteczne. Do tego jeszcze przestrzegamy różnych zasad dotyczących samych alergii, no i jakoś dajemy sobie radę.

Wydaje mi się, że powinnaś poszukać jakiegoś naprawdę dobrego specjalisty. Najlepiej chyba będzie szukać w klinicznych szpitalach specjalistycznych. Nie możesz przecież tak ciągle męczyć się z chorobą. Jeśli nie można zaradzić przyczynom, to chociaż lekarz powinien dobrać Ci odpowiednie leczenie objawowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marija333



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może moja rada wyda się błaha, ale czasem przyczynami niezbyt fajnych objawów mogą być bardzo proste przyczyny... Skóra w skrajnych przypadkach może swędzieć jeśli jest nienawilżona... Oprócz kosmetyków (delikatnych, niealergicznych- jakich używasz?Siqoens?) to jeszcze zadbaj o odpowiednie nawadnanie ciała od środka- woda mineralna. Nasuwa mi sie na myśl jeszcze to, że mogłaś używając ręcznik (np. brata, taty, mamy, narerzeczonego czy kolezanki z basenu) nabawić się grzybicy skóry...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sunisshine



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 4:31 pm    Temat postu: do arietki23 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziwna sprawa bo kilka miesięcy przeszukiwałem neta i widzę ze "w koncu" ktos ma identyczny problem co ja. Czyli czerwone plamy kolo nosa i między oczami. Problem w niewielkim stopniu mialem już od 2-3lat i bardziej uważalem to jako przesadnie siedzenie przed kompem. Stosowałem wtedy zwykłe peelingi do mycia twarzy, naskórek schodził i miałem spokój. Ale. Organizm chyba takiej dawki chemii nie wytrzymał i problem nasilił się we wrześniu ubiegłego roku. Notoryczne pobudki z bombą w nosie, kichanie do południa no i te plamy czerwone+jakieś pulsujące czerwone kropki, całość swędziała i wyglądała okropnie. Postanowiłem całkowicie odrzucić kosmetyki oczyszczające cerę, i nade wszystko zmieniłem styl życia, zdrowsze jedzenie,surowa marchew dużo wody i zioła(rumianek, skrzyp x3 dziennie), ćwiczenia 1,5 godziny i ruch na swiezym powietrzu. Do wtedy zdarzało się ze pokój sprzatalem raz na 2 lata Smile teraz staram się żeby kurzu było jak najmniej, wywróciłem cały pokój do góry nogami, nowe łóżko poduszki anty alergiczne, wywaliłem kwiatki z pokoju..co tu dużo pisać w jakimś sensie pomogło. Jestem zdrowszy, plamy raz na jakiś czas znikały ale po czasie problem zaś wracał, np po wyjściu na słońce na drugi dzien plamy znowu były, zbyt długie siedzenie przed kompem tez nie pomaga..tak zacząlem przypuszczac że to od oczów-przegrzewanie ich, bo czasami mnie pobolewają, może też tak czasami masz? Dermatologa jeszcze nie odwiedzałem bo wątpie żeby poza ciekawą treścią recepty coś dopomógł, zyrtec bralem nic nie pomagal..ale mimo wszystko planuje się wybrać, bo problem nie chce zniknąc na zawsze.hmm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alaska



Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 4:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sunsshine - skoro dermatologa omijasz "szerokim łukiem" to może do alergologa się wybierz chociaż, bo mnie to wygląda na zapalenie skóry wywołane jakąś alergią i to nie koniecznie na kurz, którego starasz się pozbywać z domu... Często przy azs występuje takie podrażnienie skóry przez słońce (choć niekiedy słońce też pomaga leczyć skórę).

Jak nie ustalisz alergenu, to ciężko będzie uniknąć uciążliwych objawów. A skórę staraj się nawilżać jakimś emolientem. Może Exomega byłaby dla Ciebie dobra, a może próbowałeś już czegoś szukać w aptekach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasieńka35



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 11:24 pm    Temat postu: lekarz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam się że wizyta u lekarza jest konieczna, na pewno przepisze ci coś odpowiedniego. ja jestem bardzo zadowolona ze stosowania emulsji restoraderm i mogę z czystym sumieniem polecić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dagadana



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 12:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak tak opisujesz te objawy, to brzmi to ewidentnie jak alergia skórna, trochę jak Atopowe Zapalenie Skóry. Przeczytaj sobie artykuł, który linkuję poniżej - sporo dobrych, przydatnych rad na temat tego, jak radzić sobie z AZS-em. A jeśli to nie to (nie wiem, nie jestem ekspertem), to być może uda ci się na tej stronie znaleźć odpowiedź na to, co ci dolega.

http://www.mojealergie.pl/wszystko_o_alergii/skora_atopowa_1/skora_atopowa_-_jak_leczyc__1/jak_walczyc_z_atopowym_zapaleniem_skory__1.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
beautycosmetics



Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 4:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skorzystanie z rady dermatologa z pewnością nie zaszkodzi. Pomocne może okazać się również odpowiednie nawilżenie skóry. Stosowanie właściwych preparatów, które nie zawierają alergizujących składników, ma doskonałe działanie profilaktyczne dla cery z problemami. Jeżeli po kąpieli odczuwane jest swędzenie, warto skorzystać z preparatu zawierającego d-pantenol, który niweluje nieprzyjemne objawy. Z kolei waglinol pomaga zapewnić optymalne natłuszczenie i zmiękcza skórę. Odpowiednie nawyki pielęgnacyjne pozwalają unikać uciążliwych objawów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Krycha



Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 8:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rzeczywiscie brzmi jak AZS...

A probowalas moze posmarowac zwykla vit E?
taka z apteki w plynie?

Ja tak wlasnie dopiero co lecze plamke kolo ust... czerwona plamka z luszczacoa sie skóra. Kosmetyczka mi polecila vitE i dziala :-0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marzenia3



Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koszalin
PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 5:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konieczna jest wizyta u dermatologa, znam przypadki gdzie leczenie na własną rękę kończą się poważnymi chorobami skóry.
Opisane objawy przypominają AZS - sama przechodziłam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group