Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z przełykaniem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paweł_szczecin



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 0

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 8:41 am    Temat postu: Problem z przełykaniem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może jest ktoś jest w stanie mi pomóc, bo mi już brakuję sił na te ciągłe wizyty u lekarzy, które nie przynoszą żadnych rezultatów. Mam 26 lat. Od 3 lat borykam się z problemem gardła. Mianowicie, przez cały ten okres występuje u mnie zaczerwienienie i suchość gardła do tego stopnia, że mam nawet problemy z przełykaniem śliny. Podczas przełykania wyczuwa się jakby coś tam ?przeszkadzało? i towarzyszy temu dziwny odgłos ?chrupania?. Czasem z tego powodu występują u mnie kaszel, ale leczę to wtedy tabletkami na gardło. Zaznaczę również że palę papierosy, ale nawet wówczas gdy nie paliłem (około rok czasu) nie było żadnej poprawy. Moje wizyty u lekarzy zacząłem oczywiście u lekarza rodzinnego, który wysłał mnie na podstawowe badania tarczycy. Z wynikami skierował mnie do laryngologa, który nie stwierdził żadnych problemów i przepisał mi jakieś witaminki. Oczywiście nie przyniosło to żadnych rezultatów. Następnie udałem się do innego lekarza, który wykonał mi USG gardła, zdjęcie RTG klatki piersiowej z kontrastem i nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Kolejny laryngolog podejrzewał u mnie refluks żołądka i zlecił oprócz diety i specjalnych zaleceń dotyczących spania, płukanie gardła i witaminy. Oczywiście nic to nie dało oprócz przyzwyczajenia do spania z grubszą poduszką. Postanowiłem więc zacząć wszystko od początku i udałem się do lekarza rodzinnego. Wykonałem badanie na posiew, w którym nie stwierdzono żadnych groźnych bakterii. Po kolejnej wizycie, lekarz przepisał mi lek na alergię i powiedział, że jak to mi nie pomoże to ewentualnie zaproponuje mi jakiś drogi lek bazujący na bakteriach z mleka krowiego, z tym że ja już podchodzę do tego sceptycznie. Lek na alergie biorę już 10 dni i jak do tej pory nie odczuwam żadnej poprawy. Dodam jeszcze, że nie mam kontaktu z klimatyzacją czy jakimiś chemikaliami, które mogłyby mieć wpływ na moją dolegliwość. Z góry dziękuję za wszystkie porady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vfgb



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 4:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przwdopodobnie jest to spowodowane obrzękiem śluzówki. Nie ma Pani powiększonych przy tym węzłów chłonnych? Nie ma zaczerwienienia gardła i bólu lub drapania? Może pani sobie płukać gardło roztworem chlorheksydyny, który ma działąnie dezynfekujące (można też stosować jakieś tabletki do ssania, które odkażą gardło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Klaudiusz40
Spamer


Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 2:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też miałem problem z przełykaniem i tak jak przedmówca mówi był to obrzęk śluzówki. Borykałem się z tym problemem ponad rok, ale polecono mi Panią endokrynolog dr Beatę Cybulską z Krajmedu, a ona mi pomogła z tym problemem. Rozpocząłem leczenie i po jakimś czasie problem ustąpił. Moje gardło ma się do dobrze do dziś Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smicky125
Spamer


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 9:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stad moje pytanie - czy to cale hashimoto moze powodowac, ze zelazo mi sie nie utrzymuje czy spada? Czy bede musiala cale zycie wpieprzac tabletki z zelazem? Bo lekarz mi tego niestety nie wytlumaczyl a do endokrynologa umowilam sie dzis na wizyte - termin na grudzien :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group