Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z przełykaniem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paweł_szczecin



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 0

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 8:35 am    Temat postu: Problem z przełykaniem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może jest ktoś jest w stanie mi pomóc, bo mi już brakuję sił na te ciągłe wizyty u lekarzy, które nie przynoszą żadnych rezultatów. Mam 26 lat. Od 3 lat borykam się z problemem gardła. Mianowicie, przez cały ten okres występuje u mnie zaczerwienienie i suchość gardła do tego stopnia, że mam nawet problemy z przełykaniem śliny. Podczas przełykania wyczuwa się jakby coś tam ?przeszkadzało? i towarzyszy temu dziwny odgłos ?chrupania?. Czasem z tego powodu występują u mnie kaszel, ale leczę to wtedy tabletkami na gardło. Zaznaczę również że palę papierosy, ale nawet wówczas gdy nie paliłem (około rok czasu) nie było żadnej poprawy. Moje wizyty u lekarzy zacząłem oczywiście u lekarza rodzinnego, który wysłał mnie na podstawowe badania tarczycy. Z wynikami skierował mnie do laryngologa, który nie stwierdził żadnych problemów i przepisał mi jakieś witaminki. Oczywiście nie przyniosło to żadnych rezultatów. Następnie udałem się do innego lekarza, który wykonał mi USG gardła, zdjęcie RTG klatki piersiowej z kontrastem i nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Kolejny laryngolog podejrzewał u mnie refluks żołądka i zlecił oprócz diety i specjalnych zaleceń dotyczących spania, płukanie gardła i witaminy. Oczywiście nic to nie dało oprócz przyzwyczajenia do spania z grubszą poduszką. Postanowiłem więc zacząć wszystko od początku i udałem się do lekarza rodzinnego. Wykonałem badanie na posiew, w którym nie stwierdzono żadnych groźnych bakterii. Po kolejnej wizycie, lekarz przepisał mi lek na alergię i powiedział, że jak to mi nie pomoże to ewentualnie zaproponuje mi jakiś drogi lek bazujący na bakteriach z mleka krowiego, z tym że ja już podchodzę do tego sceptycznie. Lek na alergie biorę już 10 dni i jak do tej pory nie odczuwam żadnej poprawy. Dodam jeszcze, że nie mam kontaktu z klimatyzacją czy jakimiś chemikaliami, które mogłyby mieć wpływ na moją dolegliwość. Z góry dziękuję za wszystkie porady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wioletta1234



Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Płock
PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mysle ze tu pomoze ci psycholog i leki od nerw tak jak mi pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group