Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z nerwami? Wiele objawów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ash1



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 10, 2010 3:03 pm    Temat postu: Problem z nerwami? Wiele objawów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Od dluzszego czasu borykam sie z problemem, tylko wlasnie - nie wiem jakim. Moze najpierw

opisze moj przypadek:
a) kolo sierpnia zaczely doskwierac mi bole w dolnej czesci plecow, lekarz stwierdzil zapalenie

pochewki - dostalem do stosowania tolperis (na "rozluznienie miesni") + masci, nie pomoglo.

Poszedlem ponownie, dostalem cataflam (przeciwzapalny) - bol ustapil.
b) pod koniec wrzesnia zaczelo bolec mnie prawe przedramie, smarowalem tydzien masciami

przeciwbolowymi, przeszlo.
c) od tego czasu zaczely sie drżenia miesni stop... Takie lekkie podrygiwanie, "skakanie" tych

miesni, nie bylo to bolesne. Pojawialo to sie roznie, potrafilo kilkukrotnie codziennie, albo

raz na 2 dni.
d) na poczatku stycznia znow zaczelo pobolewac to samo przedramie, znowu posmarowalem masciami,

przeszlo.
e) gdy przeszlo przedramie, pojawily sie mocne drzenia miesni - tyle, ze juz nie stop, a

praktycznie na calym ciele. Drgaly mi powieki, miesnie szyi, plecow, nog, stop, rak, brzucha,

nawet czasami drzy mi skora na nosie! Utrzymuje sie to do teraz. Myslalem, ze to braki magnezu,

dlatego przyjmowalem magnez w tabletkach (co robie do dzisiaj).
f) w polowie lutego poszedlem do lekarza pierwszego kontaktu, kazal mi zrobic badania sodu,

potasu, wapnia i magnezu w krwi. Wyniki:
* sod 140.3 mmol/l (norma 135-150)
* potas 4.07 mmol/l (norma 3.5-5.4)
* wapn 9.4 mg/dl (norma 8.4-10.2)
* magnez 1.58 mEq/l (norma 1.3-2.5)
Lekarz stwierdzil, ze wyniki "wydaja sie byc ok" i dostalem skierowanie do neurologa.
g) Neurolog podczas wizyty zrobil podstawowe badania (stukanie mlotkiem, dotykanie nosa,

prowadzenie nog, wodzenie oczyma za palcem itd) i powiedzial, ze reakcje sa prawidlowe, dal

ponownie tolperis i kazal zglosic sie do kontroli po ukonczeniu opakowania. Ide do niego w

srode, jednakze przypisany lek nic mi nie pomogl.

Zauwazylem tez male pogorszenie wzroku podczas dnia, bole czola, pieczenie oczu i uczucie

dmuchania w nie zimnym powietrzem, slonce takze mocno razi moje oczy, jednakze podejrzewam, ze

jest to zwiazane z alergia - jestem uczulony na brzoze i leszczyne, zaczalem brac krople do oczu

(allegro comod) i praktycznie wszystko ustapilo, z wyjatkiem czulych na swiatlo oczu i czasami

1-2 minutowych bolow glowy.

Dodatkowo na poczatku tego tygodnia przeziebilem sie, dwa dni lezalem w lozku. Od tego czasu

pojawily sie nowe "objawy" - mianowicie czuje cos na ksztalt mrowienia - raz nog, raz rak. Tyle,

ze nie jest to takie typowe "bieganie mrowek" lecz uczucie ciepla na skorze, niezaleznie od

tego, w jakiej pozycji trzymam konczyne. Pojawil sie tez objaw taki, jak podczas uderzenia sie

lokciem np w blat biurka - tylko, ze lekki i utrzymuje sie przez dlugi czas.

No i teraz pytanie do was - czy wiecie, co to moze byc? Zaczynam sie denerwowac, bo objawy

wprawdzie nie sa jakies bolesne, jednak obawiam sie jakichs chorob neurologicznych - tyle sie

tego slyszy o tym calym stwardnieniu rozsianym i innych podobnych chorobach, nie wiem, co mam o

tym myslec... Bardzo prosze o jakies wskazowki i opinie, moze po uslyszeniu ich lekarz w srode

podejmie odpowiednie kroki do leczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group