Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z moją wagą

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anonim13
Gość









PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 7:04 pm    Temat postu: Problem z moją wagą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od urodzenia jestem bardzo chuda.Wiem, że nie jestem anorektyczką bo jem dużo czasami za dużo.No i lubie jeść. Mam 13 lat 160cm i waże 35kg.Każdy myśli że nic nie jem i jestem chora, ale ja jem dużo , ćwicze ino i co z tego jak nawet przez rok nie przytyje 1kg.Nie wiem co mi jest, wydaje się że mój organizm nie przyjmuje pokarmu .Poradzcie mi co mam robić.
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Lut 01, 2006 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

13 lat to jeszcze młody wiek, organizm sie rozwiją dopiero. Nie ma co sie martwić jeszcze Wink A jeżeli chcesz dowiedzieś sie juz konkretnie to możesz iść do lekarza Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 5:12 pm    Temat postu: nie wiem co mi jest Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak moge iść do lekarza,ale po co jeżeli już byłam w szkole.Pielęgniarka też chciała mi wpisać anoreksje uznając, że jestem taka chuda to musze być chora. Denerwuje mnie to, że wszyscy tak sie na mnie gapią, mówią "o boże czy ty coś wogóle jesz".Oni nie wiedzą, że ja jestem wcześniaczką i mój tata też jest taki chudy.Może to jest przyczyna mojego wyglądu? Ja sama już nie wiem.
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 5:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anoreksji nie można stwierdzić od tak sobie Wink Możesz zapytać czy ktoś ma wykształcenie psychiatryczne Wink jeżeli będzie sie próbował wymądrzać Wink (znam jedną pedagog która wszystkim wmawia że mają ADHD Wink - upierdliwi ludzie przyznaje masz racje)

Wiesz to nie tak że chce Cie wyslać do lekarza bo uważam że to co napisałas jest nie normalne czy coś takiego. Poprostu lekarz jest wstanie ustalić co jest grane, i dlaczego tak jest. I czy to może przeszkadzac twojemu zdrowu czy też nie.

To naprawde mlody wiek i wszystko może sie diametralnie pozmieniać Wink A lekarz pomoże ci w tym aby te zmiany przebiegały tak jak sobie tego zażyczysz (oczywiście sa pewne granice których nie da sie przeskoczyć).

Odesłania do lekarza nie chciał bym abyś potraktowała jako zbywania, lecz odwrotnie, pomocną dłoń, wyjaśniającą oraz pomagającą w tym Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 3:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rady. Teraz wiem, że nie musze być taka przez całe życie. Może i wyglądam troche gorzej od innych, ale przecież liczy sie to co jest w środku. Prawda?
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak Smile

Gdy ktoś jest wart uwagi to po pewnym czasie przyzwyczaja sie do jego wyglądu i skupia sie już na tym co chce przekazać, a nie na, chudych noga, kolczyku w języku itd.

Ludzie którzy nie mają nic do przekazania skupiają sie jedynie na wyglądzie, bo nie są wstanie nic innego (głębszego) dać innym ludzią.

A ty masz jeszcze spokojnie czas na zmiane wygladu tak jak sobie tego zarzyczysz Smile Przy pomocy diabetologa można uzyskać zadowolenie z siebie Wink Bo gdy czujemy sie pewnie to łatwiej jest żyć Smile

Nie trzeba być ideałem bo ich nie ma, warto być takim jakim sie jest (o ile to nie przeszkadza naszemu zdrowiu, a właśnie lekarz powie Ci jakie sa zdrowe i rozsądne granice Wink ) i pomoze zachować te granice oraz uzyskać efekt który zadowalał by Ciebie Smile

Życze powodzenia i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Naprawde bardzo dziękuje za te rady i dobre słowa. Podniosłeś mnie na duchu.
Lecz mam jeszcze inny problem(jeżeli to można nazwać problemem). Chodze już do gimnazjum a dziewczyny nawet rok młodsze mają wieksze piersi od moich. Ja tak naprawde zaczęłam zmieniać się jakieś 7 miesięcy temu. To chyba dosyć późno.
Moje ciało zmieniło się w ok.35%. Nie wiem czy to nie za mało na mój wiek.Chociaż z drugiej strony mam jeszcze na to czas.
Powrót do góry
pynia



Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: RZESZÓW
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 8:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez zawsze miałam taki sam problem jak ty. Obecnie mam 23 lata urodziłam dziecko i nadal jestem chuda. Niektórzy mi nawet nie wierza ze urodziałam i pytaja mnie gdzie je zmiesciałam? Kiedys przejmowałam sie róznymi docinkami pod moim adresem ale obecnie juz nie. Poprostu zaakceptowałam siebie taka jaka jestem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no jak widzisz to jest dość indywidualna sprawa. dojżewanie płuciowe jest do 16 a czasem nawet do 18 roku zycia Smile

Zarówno chłopcy jak i dziewczyny ogólnie mlodzi ludzie mają tendencje do szybkich skokowych zmian. Oznacza to że w pare miesięcy potrafią przybrać na wadze bądz tez urosnąć.

Takie duże wzrosty są dokuczliwe. Bóle głowy, stawów, u dziewczyn nieregularna miesiączka. U chłopców czasem przerost gruczołu sutkowego. (piersi u afcetów też rosną, oczywiście nie tak jak u kobiet Wink ale powiekszają sie w szerz raz nieco uwypuklają - puźniej kaltka piersowa sie rozrasta i wszystko sie wyrównuje - czasem to przeraża mlodych ludzi że nagle jeden sutek wraz z brodawką im uwypklił sie - przecież on facetem jest a mu piersi rosną Razz - są różne takie przygody zwiżane z dorastaniem fizycznym Wink )

Nie raz zdarza sie też że jedna noga jest dłuższa o pare milimetrow od drógiej.

Myśle że co do piersi nie masz sie czym martwić, jeżeli zmiany następują to trzeba czekać, lepiej dla organizmu aby te zmiany były nie gwaltowne i wmiare ciągłe. Skoki kilku miesięczne wcale nie są przyjemne Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Naprawde dziękuje wam za wszystko. Teraz inaczej podchodze do mojego problemu z wyglądem. Wiem, że wszystko może się zmienić. I wole aby moje ciało dojrzewało w takim tempie jekie uważa za słuszne.
Oczywiście boję się jeszcze troche o to abym nie została taka do końca życia. Nie chce być takim chudzielcem jak zawsze. Chciałabym usłyszeć kiedyś, że jestem ładna albo przynajmiej, że wyglądam lepiej niż gdy byłam w okresie dojrzewania.Mam nadzieje, że moje życzenie się spełni.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group