Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z lewą nerką...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biedronka513



Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 10:36 am    Temat postu: Problem z lewą nerką... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 19 lat. Od pewnego czasu (ok pół roku) miewam bóle w okolicy lędźwiowej. Zgłosiłam się z tym do lekarza rodzinnego. Dostałam różne skierowania, w tym na USG brzucha. Badania krwi i moczu są dobre.USG wykazało pewne nieprawidłowości w lewej nerce(prawa jest w porządku).Lewa nerka o wymiarach 17x87 mm ze skrajnym wodonerczem. Warstwa korowa tej nerki praktycznie niewidoczna. Lewy moczowód nieposzerzony. Byłam dzień w szpitalu. Robili mi ponownie USG. Początkowo miałam mieć założoną nefrostomię. Problem jest w tym, że chodzę do szkoły i dodatkowo zdaję w maju maturę. Urolog powiedział, że z tą chorobą chodzę już od wielu lat(może i od dzieciństwa)i stwierdził, że na jedno wyjdzie czy założą mi tą nefrostomię teraz czy po maturze. Chcą przez to sprawdzić czy ta nerka pracuje jeszcze i czy będzie potrzebna ewentualnie plastyka tej nerki, czy nie pracuje i będzie trzeba ją po prostu usunąć. Czy miał ktoś może podobny problem? Jak to się skończyło? Czy przez te ok 2 miesiące mogę jakoś wpłynąć na sprawność tej nerki?(z radości,że mogę iść do domu zapomniałam zapytać lekarza...)
Proszę o pomoc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

biedronka513
nie wiem czy to pomoże wpłynąć na nerkę ale warto zwiększyć ilość płynów.
możesz też wspomagająco zacząć zażywać tabletki z żurawiną. pomagają one wypłukiwać bakterie z organizmu - w tym przypadku z dróg moczowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group