Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z kręgosłupem - Lordoza?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rolexxx



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 11:35 am    Temat postu: Problem z kręgosłupem - Lordoza? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam 16 lat, od około roku coś zaczęło się z moim kręgosłupem dziać(wykrzywił się). Na internecie dużo czytałem o tym, i doszedłem do wniosku że mógłbym mieć lordoze, lecz ja mam skrzywienie w okolicach odcinka piersiowego. Chciałbym się zapytać czy jest możliwość wyprostowania tego kręgosłupa? Wiele ludzi przy takich objawach skrzywień kręgosłupa boli głowa itd, lecz ja jak narazie nie dostrzegłem takich skutków.
Nie wiem zupełnie gdzie miałbym się udać w tej sprawie, nigdy nie miałem problemów z takim czymś i dlatego chciałbym abyście udzielili własnych odpowiedzi co do mojego problemu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szara



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 10:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz lordoza może być nabyta lub wrodzona. O ile nabytą mozna jakoś "wyleczyć " o tyle tą drugą nie. Tak mi się wydaje bo lekarzem nie jestem. Przede wszystkim należy się udać do lekarza. Tam ci powiedzą jakie ćwiczenia należy wykonywać aby ta dysproporcja się nie powiększała!!! Na pewno trzeba wzmocnić gorset mięśniowy przy kręgosłupie. Samemu lepiej ćwiczeń nie dozować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Rolexxx



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja lordoza raczej nie jest wrodzona... a jeżeli miałbym się udać do lekarza to do jakiego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 2:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepiej do rodzinnego po skierowanie do ortopedy
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group