Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z kolanem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
julie



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kraków
PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 6:06 pm    Temat postu: Problem z kolanem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem od czego powinnam zacząc.. Mam 16 lat.
Rok temu gdzieś w środku maja przebudziłam się w nocy i okazało się, że najmnijeszy ruch (choćby podniesienie głowy) bardzo boli. Cały ból skupia się w jednym punkcie na kolanie. Mama zadzwoniłam na pogotowie gdzie powiedzili że trzeba zrobić okłady z ciepłej wody. Pomogło po tej godznie płakania. Kiedy wstawałam rano do szkoły wszystko było ok. Nawet śładu, że taki ból miał miejsce. Poszłam do lekarza, zrobili mi jakieś badania. Kolano jest zdrowe nic mu nie jest. Drugi raz zdarzył się dokładnie rok po tym. Wielki krzyk, płacz i znów ani śladu. I wczoraj znów.. Gdybym miała swoimi słowami opisać ten ból to tak jakby była kość i maleńkie jej ruszenie dotyka całe kolano i powoduje straszliwy ból. Wczorajszy dzień spędziłam z koleżanką na długim spacerze. Może sięgał 5km. We wcześnijeszych przypadkach ten ból objawiał się po sadzeniu ziemniaków u babci.
Nie wiem co może być przydatne. Proszę o pomoc. Mam nadzieje , że ot nie jest coś co mogłoby przekreślić moją tancerską karierę.. ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ja997
Gość









PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mnie również kolano odzywa sie raz do roku...
wtedy boli przez pare dni kiedy siedze, ból jest straszny , nie do zniesienia i jesli sie nie rozprostuje do prawie mdleje.
Ale... kolano wygląda ok i zaden lekarz nic nie stwierdził...
wiem ze jesli to jest czeste to wykonuje sie prosty zabieg hirurgiczny zepki czy łąkotki nie wiem nie znam sie, ale nie ma sie czego bać
idz do ortopedy
bedziesz żyć Very Happy
Powrót do góry
julie



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kraków
PostWysłany: Pią Cze 16, 2006 10:45 pm    Temat postu: re: problemy z kolanem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak tylko, ze mnie boli tylko w nocy.. i zawsze w tej samej pozycji.. ta bolącą noge mam tak zagieta do srodka, na koldrze... Dziś poczas chodzenie czułam taki lekki ból-jest do wytrzymania w stosunku z tamtym nocnym..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 6:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na forum nikt Ci nie pomoze, niestety nasza wiedza co do takich objawow jest niewystarczajaca. Proponuje wizyte u ortopedy i przede wszystkim zrobienie badań: rtg, morfologia, OB, ASOodczyn Walera-Rosego a w razie koniecznosci usg kolana i biodra a nawet rezonans magnetyczny. wszystkie te badania moga przyczynic sie do rozpoznania. Najpierw ortopeda!!!!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julie



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kraków
PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 8:33 pm    Temat postu: re: problemy z kolanem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

postaram sie znalesc czas na wizyte u lekarza.... no nic, dziekuje za wskazowki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mayers
Gość









PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie.
2 lata temu zwichnąłem sobie kolano. Pozniej artroskopia na której stwierdzono, że wszystko jest wporządku. Teraz już jest w miare dobrze ale od czasu do czasu pojawia się pewien problem. Czasem z prawej strony kolana wyskakuje mi taka mała kulka Smile, strasznie ona boli i wszystko jest wporządku jak ją spowrotem przesunę do góry na swoje miejsce. Jednak czasem przez przypadek przesunie się w dół i wtedy boli mnie kolano przy zginaniu i mocnym prostowaniu kolano mi wtedy troche puchnie. Mam pytanie co to może być i jak to wydostać kiedy wpadnie na dół????? Prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Sro Wrz 27, 2006 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie. Około rok temu miałem skrecenie kolana, robili mi artrotomie i sie okazało ze mam tam jakieś więzadła uszkodzone a póżniej wsadzili mi noge w gips na miesiac. Po zdjeciu gipsu poszedłem na rehabilitacje i tam mi lekarz powiedzaił ze kolano znowu moze przeskakiwac i dopóki nie bede miał operacji na te wiazadła to tak sie bedzie działo. A dzisiaj własnie ów te kolano jakos znowu sie przestawiło ( ale wróciło na swoje miejsce) i nie wiem czy powinienem isc do lekarza czy to jest to przestawienie o kótrym wspominał lekarz? Troszke boli i chodzic tez moge. Z góry dzękuje za odpowiedz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group