Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z kolanem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wkasicki



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 1:38 pm    Temat postu: Problem z kolanem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Serdecznie,

piszę ponieważ wizytę u lekarza mam dopiero za 1,5 miesiąca a niestety będąc studentem środki finansowe w obecnej chwili nie pozwalają mi na wizytę prywatną. Szukam odpowiedzi na swój problem choć w drobnym stopniu.

Przez około 9 lat uprawiałem sporty które obciążały stawy i nigdy z tym się nie liczyłem w dużym stopniu. Coś zaczęło strzelać, pykać to ignorowałem to i traktowałem jako coś normalnego.
Kiedyś miałem wypadek na rolkach który zaowocował olbrzymią opuchlizną kolana i bólem nie pozwalającym chodzić. Po dwóch dniach przeszło w drobnym stopniu jednakże spowodowało, że zmusiłem się aby udać się do lekarza. Po około dwóch tygodniach od wypadku trafiłem do ortopedy, który stwierdził, że nic mi nie jest i jeśli coś było to już dawno temu się wchłonęło.
Odetchnąłem, lecz kolano zaczęło mocniej strzelać i skrzypieć. Lekarz powiedział, że wszystko dobrze więc tym samym zignorowałem dziwne dźwięki.

Po ponad roku od wydarzenia miałem ponowny uraz. Jednocześnie w tym samym czasie trenowałem sztuki walki. Podczas treningu zderzyłem się z przeciwnikiem kolanem. Nagle sparaliżowało mi nogę i padłem na ziemię. Ból był nie do zniesienia. Ledwo wstałem i wróciłem do domu.
Przez kilka dni dochodziłem do siebie. Nie byłem u lekarza po tej sytuacji. Kolano spuchło i zachowywało się, jak poprzednio.
Przeszło a ja chodziłem normalnie.

Obecnie kolano zachowywało się w miarę dobrze. Czasem pobolewało, ale przechodziło to dość prędko. Mogłem trochę je obciążać i nie czułem skutków ubocznych. Pewnie do czasu ...

Dwa tygodnie temu trenując na bieżni poczułem, jakiś ucisk w kolanie. Nie był to ból i nie ograniczało mi to ruchu. Później po powrocie do domu nasiliło się. Obecnie utrzymuje się ten stan i bardziej mnie irytuje niż ogranicza poruszanie. Mogę funkcjonować teoretycznie normalnie, ale jest to irytujące. Zacząłem się obawiać, czy nie jest to jakaś oznaka poważnego urazu. A może jest to efekt przeciążenia. Dziwne jest to, że utrzymuje się to tak długo.

Czy powinienem przerwać treningi choć nie odczuwam bólu i ograniczeń ruchowych?

Jeśli ktoś przez ten tekst przebrnie dziękuję z góry.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Kwi 20, 2010 4:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wkasicki
bieganie, także na bieżni, dość mocno nadweręża kolana. jeśli więc czujesz dyskomfort to moim zdaniem powinieneś na jakiś czas zrezygnować z biegania. możesz natomiast spróbować ćwiczeń na orbitreku- coś podobnego ale zdecydowanie nie obciąża stawów ani kolan.

do lekarza warto udać się szybciej. jeśli nie do specjalisty to przynajmniej do ogólnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
basketball



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 12:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej ; )

Jakiej 2 lata temu zaczeły się problemy z prawym kolanem ..

7 miesięcy temu przeszłam artroskopię , i powinno byc już dobrze , a tak nie jest ;//

Od jakiegoś czasu dzieje się coś dziwnego np przy jeździe na rowerze lub bieganiu czuje jakby kolano uciekało mi do środka jakby nie było stabilne . Albo gdy poruszam rzepką w górę lub dół to tak jakby o coś tarła . Jakby pocierać o siebie 2 kamienie ...

Nie mam pojęcia co to może być .. ; /

Jakby mógłby mi ktoś pomóc to z góry dziękuje Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sweet_amy



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 8:33 pm    Temat postu: :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To okropne, kiedy boli kolano;/ Z każdym krokiem trzeba uważać, a o spacerach najlepiej zapomnieć... Dobrze, że niektórym chociaż rehabilitacje pomagają, bo niektórzy nie mają tego szczęścia...Sad((
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sweet_amy



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 03, 2011 9:08 am    Temat postu: ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej! Moim marzeniem jest mieć znów sprawne kolano... Chciałabym móc wyjść z domu wiedząc, że w czasie spaceru czy wizyty u znajomych nie zacznie mnie boleć... Kiedy miałam 18 lat spadłam z kilku schodów. Pech chciała że akurat niefortunnie upadłam na prawe kolano... Od tego momentu zaczęły się maratony po lekarzach, chirurgach, ortopedach... Pojechałam w zeszłe wakacje na całe dwa tygodnie rehabilitacji do Łeby... Było naprawdę cudownie, dawno nie byłam nad morzem, chyba ostatnio w gimnazjum, piękny ten nasz Bałtyk!!!
W ośrodku miałam dużo zabiegów i masaży, dobrze wypoczęłam i czułam się naprawdę świetnie, jednak znów po kilku tygodniach straszny ból wrócił, chyba będę musiała znowu się przejechać nad morze albo w góry...
Gdyby ktoś był zainteresowany to podaję linka do strony biura z którego byłam na rehabilitacjach, dodatkowo mają teraz konkurs w którym można wygrać bon dla dwóch osób o wartości 300zł.usuwam. Gosia85 pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamil93



Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Pią Wrz 09, 2011 6:19 pm    Temat postu: WYNIK MR CO OZNACZA WAŻNE !! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam 18 lat czynnie uprawiam piłkę nożną jestem po MR czy wniosek jest równoznaczny z rekonstrukcją albo czym kol wiek innym liczę niezwłocznie na odpowiedź POZDRAWIAM !!

Wnioski:
Obraz MR odpowiada przerwaniu ACL z niestabilnością oraz urwaniu łąkotki przyśrodkowej najpewniej z przemieszczeniem urwanego jej fragmentu w dół międzykłykciowy, stłuczeniu kośćca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group