Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z kciukiem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rsh



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 8:02 pm    Temat postu: Problem z kciukiem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie czy jest sens odwiedzić chirurga czy nie. A konkretnie , na początku lata grając w piłkę nożną podczas piąstkowania piłki zapomniałem zgiąć kciuka i cała siła została przyjęta właśnie na kciuk , natychmiast pojawił się silny ból , początkowo myślałem że jest to zwykłe wybicie i spróbowałem go nastawić po około 4 dniach opuchlizna ze stawu drugiego licząc od góry kciuka zeszła i kciuk przestał boleć , ból pojawiał się jedynie przy silnym ściśnięciu czegoś dłonią. Jednak ostatnio pracuje przy stawianiu płotów betonowych i jakiś tydzień temu kciuk zaczął coraz bardziej boleć i sztywnieć , w chwili obecnej nie mogę go wyprostować do końca w pewnym momencie jest jakby blokada tak jak bym miał go wyprostowanego do końca i dalej już nie mógł , ale kciuk jest odchylony jakieś 20 , 30 stopni od pionu. To samo dzieje się przy zginaniu. Przy zginaniu jak i prostowaniu pojawia się silny ból przy osiągnięciu tego punktu granicznego tak jakby mi ktoś wbijał igły w kciuk. Wszystko to dzieje się w drugim stawie od góry kciuka , dodam że niema widocznej opuchlizny , ból jest bardzo dokuczliwy i pojawia się nawet przy takich czynnościach jak wkręcenie czegoś za pomocą śrubokręta bądź podniesienie butelki z wodą. Kiedyś kciuk miałem tak wyrobiony że swobodnie wyginałem go w jedną jak i drugą stronę. Teraz pracuję od poniedziałku do piątku i chcąc odwiedzić chirurga musiał bym się zwolnić na jeden dzień z pracy i jest to ostateczność , jak sądzicie wystarczy maść i jakieś okłady czy jednak konieczna będzie wizyta u specjalisty. Macie może podejrzenia co to może być ??
Będę wdzięczny za każdą odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie lekarz jest konieczny. skoro masz ograniczoną zdolność ruchów oraz pojawia się przy tym silny ból to lekarz powinien Cię obejrzeć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group