Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

problem z jelitami/odbytem.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwiasylwia



Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 7:11 pm    Temat postu: problem z jelitami/odbytem. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Serdecznie!! Moja historia rozpoczyna się tak. W czerwcu było ze mną bardzo źle. Miałam bóle klatki piersiowej, czułam gulę w gardle, piekło mnie wszędzie, nic nie mogłam zjeść, ani powiedzieć, odbijało mi się i bolał mnie często brzuch, czułam bulgoczenie. Lekarz nie robił mi żadnych badań, gdyż powiedział, że to problem na tle psychicznym, stresogennym. Poszlam do kolejnego ten stwierdził refluks, następny zaś iż wszystko jest wywołane stresem + zespół jelita nadwrażliwego. Dodam, że nie miewam biegunek. JEstem osobą baaaaaardzo podatną na stres, wiele w życiu przeżyłam.
Przez pewien czas brałam Tribux i wszystko było ok.
Od niedawna zaczęły mi się takie objawy jak: problemy z wypróżnianiem, czułam jakby mi rozrywało odbyt, na papierze zaczęła pojawiać się jasnoczerwona krew oraz biała wydzielina. Dodatkowo czuję 'cięzar' w brzuchu. tak jakby wzdęcie, ale jakbym byla w ciąży. Czasem, choc bardzo rzadko i krótko miaałam bóle brzucha. Boli mnie w krzyżu, czuję się jak stara babcia... a mam 19lat. miałam ponownie bardzo dużo stresu, dodam, że piję, okazjonalnie. W jamie ustnej po imprezie pojawiły mi się nadżerki, piekło mnie, nie mogłam nic zjeść. używam dentoseptu więc jest lepiej. Prawie w ogóle się nie wypróżniam... potrafię tak nawet przez 2tyg... Poszłam do lekarza, ten powiedział, że mam kamienie kałowe, co by w zasadzie się zgadzało, bo widziałam zdjęcia, i ten kał jest dokładnie taki. Ale powiedział, że niepokoi go ten śluz... włożył mi palec do odbytu - tak mnie zbadał. jestem osobą mało ruchliwą, 3lata nie ćwiczyłam, nie biegam, jestem leniwa, oraz bardzo duzo wydaje na fastfoody i tego typu rzeczy. Prowadzę niezdrowy tryb zycia. Mówię od razu... Zaczęłam brać błonnik. wypróżniłam się - 2kały wyszły...od 4dni przyjmuję błonnik, ale narazie nic... Czy to może być coś poważnego? LEkarz wyleliminował żylaki odbytu. Kazał wrócić za 2tygodnie...ale ja się boję, non stop wyszukuje choroby i porównuje je, nawet raka jelita czy coś...wszystko jest ok teraz, z tym,ze nie wypróżniam się i już swiruję , ze to długo oraz to,ze czuje jakby balon w nadbrzuszu bardziej... Wink co to może być? Lekarz stwierdził kamienie kałowe, kazał o siebie dbać,zeby nie doprowadziło to do hemoroidów. Ale ja się boję, myślę o kolanoskopii, ale czy to potrzebne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Joanna Chudzicka



Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 10, 2012 9:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Przy diagnozie kamieni kałowych bardzo ważne jest zwiększenie ilości wypijanych płynów. Proszę tego bezwzględnie pilnować i wypijać około 3 litrów płynów dziennie Najlepiej kupić na każdy dzień butelkę wody mineralnej i stopniowo ją opróżniać, a do posiłków osobno przygotowywać herbaty ziołowe, owocowe czy soki. Dodatkowo, warto wspomóc się błonnikiem. Jego dobrymi źródłami są produkty pełnoziarniste - razowy chleb, bułki grahamki, makarony z razowej maki, a także brązowy ryż, warzywa, owoce, otręby. Ważny jest również szereg innych zmian w diecie - ograniczenie ilości spożywanych tłuszczów, rezygnacja ze smażenia, spożywania produktów wysoko przetworzonych i słodyczy. Doraźnie, można wspomóc się suplementacją błonnika.

Lekarza ma rację. Zaparcia predysponują do hemoroidów, ale także szeregu innych chorób jelit. Warto więc zainwestowac w sibie i stopniowo zmieniac styl życia.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nocek



Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 10:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do Pani Joanny a jaka dietę stosować i jak leczyć zakażenie clostridium difficile cy zawsze musi być to kuracja antybiotykowa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasia G.



Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 29, 2013 10:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na bakteryjne zakażenia tylko antybiotyki a czy dieta ma jakieś znaczenie to nie wiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group