Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem, uczucie zatkania w przełyku i spuchnięta warga

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barbara71



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: B-n
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 12:24 pm    Temat postu: Problem, uczucie zatkania w przełyku i spuchnięta warga Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam poważny problem z mężem, jak to panowie nie lubią chodzic po lekarzach nawet gdy coś się dzieje. Mój mąz od dzieciństwa ma wade serca nie leczoną, był nawet w wojsku i tam tez nie przywiązali do tego wagi (a był komandosem i skakał ze spadochronem) dokładnie nie wiem jaka ta wada ale co jakiś czas ma szybsze bicie serca pyk-pyk-pykpyk coś w tym stylu i jest niskociśnieniowcem.
Problem polaga na tym że od jakiegoś czasu skarży sie na ból w klatce piersiowej, a zeszłej nocy nastąpiło coś bardzo dziwnego, obudził się w środku nocy i czuł jakąś gule w okolicach mostka i nie mógł nabrac powietrza myślał że się udusi popił wodą nawet bułką próbował przepchać to coś i położył się, po jakiejś godzinie znów się obudził i gula znalazła się prawie w gardle i podobna sytuacja uczucie duszenia się znów zrobił to samo z piciem i bułką, położył się rano obudził się ze spuchniętą dolną wargą taką aż przekrwioną.
Teraz pytanie czy to serce czy jeszcze coś innego i czy ktoś coś podobnego miał ????
Bardzo dziękuję za wszelkie informacje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 1:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

barbara71
Objawy mogą wskazywać na problemy kardiologiczne,gastrologiczne ale i pulmonologiczne.Bez badania nie do oceny.Jednak bardziej się skłaniam do kardiologicznych( objawy wskazują na problemy krążeniowe)Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego(wykonanie badań podstawowych;krew,ekg)I wówczas lekarz zdecyduje na podstawie badań do jakiego specjalisty skierować(a są konieczne skierowania,chyba że prywatnie)Na odległość nie da się osłuchać.I uważam że wizyta wskazana jak najszybciej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barbara71



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: B-n
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 4:13 pm    Temat postu: Dzieki :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak też i ja myślę, a i zapomniałam dodać że mąż do tego wszystkiego jest alergikiem, a poza tym prowadzimy bardzo zdrowy styl życia, mąż nie pali i nie pije uprawia sport ale dla relaksu (basen, bieganie, nie męczące ćwiczenia na ławeczce) ale jest tylko jeden problem i pytanie jak nakłonić 40-letniego faceta który uważa się za okaz zdrowia na wizytę u lekarza ???
Jeszcze raz pozdrawiam barbara71
P.S. Szkoda że nie odezwał się nikt kto miał podobne objawy i już wie co to jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 6:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

barbara71
Nie można porównywać objawów z podobnymi w innych jednostkach chorobowych,tym bardziej jak znaczyłem,podobne objawy mogą występować w innych
[quote:a9f3457054="carboczar"]gastrologiczne ale i pulmonologiczne
ja oceniam z punktu widzenia medycznego.
Mąż jest w grupie wiekowej szczególnie narażonych na problemy kardiologiczne a te objawy mogły wskazywać na wystąpienie zawału.Dlatego sugeruje wizytę u lekarza i wykonanie ekg i badanie krwi.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barbara71



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: B-n
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 7:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, wiem każdy przypadek jest inny, tak jak każdy człowiek, martwi mnie tylko to że mąż wcale sie tym nie przejął ani nie zmartwił, a na wieść o wizycie u lekarza w przyszłym tygodniu po prostu sie zezłościł .... i co ja mam zrobic z tym uparciuchem
..... a żeby było jeszcze trudniej moja teściowa czyli mama męża stara pielęgniarka powiedziała, mu że to napewno uczulenie i żeby sie nie przejmował ... to mi pomogła kobita Confused
Napisze co z tego wynikło w przyszłym tygodniu ... jak się uda go namówić Sad
dziekuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barbara71



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: B-n
PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dopiero teraz wiadomo co jest mojemu męzowi, na szczęście to nie serce a badania wszystkie bardzo dobrze wyszły ale .... pokrzywka alergiczna, alergia krzyżowa .... trudne do leczenia co tu dużo mówić Sad Więc nawet nie wiem czy się cieszyć czy płakać.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group