Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Probiotyki

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Netinka



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 2:33 pm    Temat postu: Probiotyki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie polecacie probiotyki.
Ja od niedawna stosuję Multilac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 6:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Probiotyki to nie leki tylko suplementy diety.
2. Aby preparat mogł zostać nazwany probiotykiem musi mieć oznaczone szczepy bakteryjne plus szczepy te powinny udowodnione działanie terapeutyczne w testach in vitro i in vivo
3. Właściwości terapeutyczne są szczepozależne, co oznacza, że nie wszystkie szczepy bakterii kwasu mlekowego dzialają na dany obszar w organizmie (np. probiotyki stosowane w schorzeniach ukladu pokarmowego nie przyniosą takich pozytywnych rezultatów w przypadku schorzeń układu moczowo-płciowego).

Jakie probiotyki polecam? Takie które mają oznaczone i przebadane szczepy i sygnowane danemu rejonowi dzialania. Np. lacidofil dla mężczyzn, lacibios femina dla kobiet itp.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
turvka



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 5:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja używam entenerolu ( tego w tabletkach, jest jeszcze wersja w saszetkach do picia ) i w zasadzie jestem zadowolona. Enterol to u mnie podstawowa pozycja w trakcie kuracji antybiotykowej bo dzięki niemu odbudowuję sobie florę bakteryjną układu pokarmowego. W zasadzie enterol biorę z przyzwyczajenia poza tym w mojej aptece ( apteka za grosze w łódzkiej manufakturze ) ma on dobrą cenę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 12:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobrą czyli jaką za ochronę wyłącznie przewodu pokarmowego? ja jak wyżej napisałam - jestem za probiotykami ginekologicznymi dla kobiet, za stricte gastrologicznymi dla mężczyzn i dzieci. facetom nie przydarzają się tak często grzybice miejsc intymnych a my musimy uważać. nie bez przyczyny powstały probiotyki ze specjalnie wyselekcjowanymi szczepami bakterii kwasu mlekowego (l. rhamnosus gr-1, l. reuteri rc-14) Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metycja



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 23, 2011 8:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy to trochę nie jest tak, że nawet biorąc probiotyk ginekologiczny, ale doustny, zmniejsza się szansę, że te bakterie zagnieżdżą się gdzie trzeba? Większość nie pokona chyba jednak bariery żołądka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najczęściej takie kapsułki posiadają odpowiednie otoczki, które chronią przed sokami żołądkowymi, bakterie zazwyczaj uwalniają się dopiero w jelitach.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamm



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak-bakterie docierają do jelit, kolonizują jelito grube,a następnie migruja do pochwy gdzie tez się kolonizują-tak czytałam kiedys na ulotce ---ciach-----. ze własnie cenne jest to że kolonizuja również jelito grube skąd pochodzi wiele patogenów. Ale jesli ktoś bardzo nie jest przekonany to zawsze może użyć ---ciach---- który jest dopochwowy i działa od razu. Przy czym jesli kobieta bierze antybiotyk doustnie to lepiej i probiotyk wziąść doustnie bo chroni i układ pokarmowy i moczowo-płciowy. Dziwie się że interniści od razu tak nie zalecaja.pozdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 5:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

my stosujemy acidolac, wg mnie całkiem fajny, szczególnie posmakował dzieciom (w wersji junior jest w postaci tabletek misiów) więc jak chorują nie mam problemu z podaniem czegoś osłonowego do antybiotyku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim dzieciom też posmakowały te misie Smile Przy biegunce świetnie się sprawdza. Poza tym probiotyki to samo dobro, trzeba je łykać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetaaa_
Spamer


Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 114

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie każdy lubi jogurty nie każdy też może je jeść a probiotyk przy biegunce czy antybiotyku jak najbardziej wskazany.
flurka - przyznam Ci się, że kiedyś sama takiego misia zjadłam Smile, całkiem dobry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group