Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pozycja podczas snu w czasie ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ankaszewczuk



Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 12:46 pm    Temat postu: Pozycja podczas snu w czasie ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanko jestem w pierwszym trymestrze i zasypiam glownie na brzuchu czy to nie jest przeszkoda z gory dziekuje za odpowiedz Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 12:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm....pozycja na brzuchu podczas snu nie jest zalecana dla kobiet w ciazy... jak jeszcze brzuszka nie widac to mysle ze to nie jest problem ale w przyszlosci bedziesz musiala spac na boku albo na plecach:) pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Pituszka :)najlepiej przyzwyczajac sie do zasypiania na boku bo potem bedzie nam coraz trudniej Laughing wiadomo ze kazdy uwielbia spac w roznych pozycjach ale dzidzia juz nad tym zapanuje zeby tak sie nie działo Very Happy pzdR
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 1:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z duzym brzuszkiem nie za wygodnie sie spi,najlepsza pozycja jest spanie na boku,ale nie da sie przepac calej nocy w jednej pozycji,zwlaszcza jak dziecko jest bardzo ruchliwe,tak jak moje.Dla mnie noce to byly koszmary,bo nie moglam spac przez to ze moj synek non stop mnie "tratowal".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja od poczatku spałam na boku - na plecach nie dałam rady za długo

ale powiem jedno - po porodzie położenie sie na brzuchu to wręcz luksus nad luksusy hihi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ruda



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wawa
PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 12:21 pm    Temat postu: spanie na brzuchu w ciąży... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem w piątym miesiącu ciąży (20 tydzien) i nadal najwygodniej jest mi zasypiać na brzuchu. Nawet jesli zasnę na boku, rano budzę się leżąc na brzuchu. Czy jest to niebezpieczne dla mojego maleństwa? Ja sama nie czuję zadnego dyskomfortu ani ucisku leżąc na brzuchu.
pozdrawiam


----edit by emilka----
temat przenoszę do odpowiedniego działu "Ciąża i porod"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym Ci nie radzila nadal tak spac,mozesz zaszkodzic tym dziecku tym bardziej,ze to juz jest piaty m-c i brzuszek napewno jest juz troche zaokraglony.Najbezpieczniejsza pozycja do spania dla ciezarnej kobiety jest spanie na lewym boku,wiem,ze nie jest to zbyt wygodne spac non stop na jednej stronie,ale wkoncu czego nie robi sie dla dobra dziecka.Prawda?Przeciez lezac na brzuchu uciskasz na dziecko calym swym ciezarem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 10:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no własnie..zgadzam sie z Aga Exclamation ja bałabym sie zasnac na brzuchu wiedzac ze dzidzia jest juz taka duza.. Rolling Eyes nie daj boze,podczas snu ucisniesz za mocno brzuch..ii...tragedia murowana...wytrzymaj jeszcze te 4-5 m-cy i pospij na boku,dla zdrowia Twego dziecka. A potem kiedy urodzisz to sobie zrekompensujesz i bedziesz spac tyle razy na brzuchu ile Ci sie zechce. pozdrofki Razz Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Albiniec



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 3:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Śpiac na brzuchu i na plecach (troche mniej w tej pozycji) dzidzia ma utrudnione oddychanie, więc teraz staraj sie jak nawiecej spac na lewym boku, żeby dzidziusia dotlenic i dac mu normalnie rosnac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia szulc



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja spie od 3 miesiaca na boku juz sie przyzwyczailam dlatego ze dopiero w 3 miesiacu sie dowiedzialam ze jestemw ciazy teraz najlepsaa pozycja to spanie na lewym boku pozdrawiam przyszle mamy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group