Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powrót płodności po porodzie

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaloryfer



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chodzi o to ze po 2 tyg po jej poronieniu odbywalismy stosunek bez zabezpieczen i ona sama nie wie czy byly to dni plodne czy nie?? I czy alkohol ma jakis wplyw na to??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaloryfer



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 8:35 pm    Temat postu: pomoze mi ktos?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pomoze mi ktos??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 12:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak jak napisala aga to moze wrocic plodnosc po 2 tyg. lub po 2 miesiacach...roznie to jest, zalezy od organizmu kobiety....najlepiej zrobcie test ciazowy a bedziecie wiedziec.. a jezeli chodzi o alkohol to podobno wplywa na "jakos" plemnikow... sa wtedy mniej ruchliwe i jeste mniejsze prawdopodobienstwo zaplodnienia... ale nigdy nic nie wiadomo, nie mozna sugerowac sie tym ze jak byl alkohol to nie dojdzie do zaplodnienia. pozdrowki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 12:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, może najpierw pomyśleć, niż uprawiać sex po alkoholu. Czy będziemy pożniej chciali opiekować się i weźmiemy odpowiedzialność za dziecko, które moze urodzić sie z defektami i będzie męczyło sięcałe życie, tylko dlatego, że tatuśi mamusia nie byli odpowiedzialni!
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brytka



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 9:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem prawie 5 mies po porodzie i bylam ost u lekarza po tabletki anty-w wiadomej sprawie.Ginekolog powiedzial mi ze podczas gdy bede brala pierwsze opakowanie to mamy uprawiac seks z prezerwatywa gdyz po ciazach i poronieniach tabletki przez pierwszy miesiac moga nie dzialac!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Kwi 09, 2010 6:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słyszę....no ale jak lekarz tak powiedział to trzeba się tego trzymać.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
radcomrade



Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 5:53 pm    Temat postu: kiedy owulacja po porodzie ??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

We wtorek wieczorem kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia. Z ciekawości zrobiliśmy testy owulacyjne w środe wieczorem wyszły dwie kreski rano powtórzyłem test i również wyszły dwie a po południu tego samego dnia wyszła tylko jedna kreska. Nie mam żadnych objawów takich jak wcześniej przed ciążą w czasie owulacji czyli bólu jajników, podbrzusza, śluzu płodnego. Wcześniej w sobotę miałam jeszcze śluz z krwią a w niedzielę tylko troszeczkę sluzu białego czyli niepłodnego. Od tego czasu nie wystąpił u mnie żaden śluz. Czy w związku z tym czy owulacja już u mnie wystąpiła czy to iż jestem po ciązy mogło zafałszować wynik ??? Czy jest również możliwość iż mogę być w następnej ciąży ???
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rozan



Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 95

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 11, 2019 11:55 am    Temat postu: Re: Plodność po porodzie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pretek napisał:
Witam mam takie dość nietypowe pytanie dotyczące cyklu kobiecego trwającego począwszy od porodu. Oriętuje się jak to wyglada normalnie lecz nie mam bladego pojęcia jak to wyglada zaraz w pierwszych dniach po urodzeniu... i czy ewentualny petting mógłby spowodować zajście w ciążę a jak tak to czy w tych dniach jest jakies szczególne prawdopodobieństwo?

Moze inaczej.. od kiedy zaczynaja sie dni płodne?

Może jeszcze inaczej... Wedlug naturalnego planowania rodziny pierwsze 3 tygodnie są nie płodne. Czy to jest prawda w rzeczywistości?

Zapytaj ginekologa .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zosia_80



Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 09, 2019 8:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kobieta w połogu powinna zadbać o siebie, a współżycie rozpocząć po konsultacji z ginekologiem, rozpoczęcie współżycia tuż po porodzie może spowodować spore szody w osłabionym porodzie organizmie kobiety, Panowie hold your horses w tym czasie liczy się zdrowie partnerki, przypominam też że brak krwawień czy też karmienie piersią nie są metodami antykoncepcyjnymi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group