Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powrót płodności po porodzie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pretek



Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 1:30 am    Temat postu: Plodność po porodzie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam takie dość nietypowe pytanie dotyczące cyklu kobiecego trwającego począwszy od porodu. Oriętuje się jak to wyglada normalnie lecz nie mam bladego pojęcia jak to wyglada zaraz w pierwszych dniach po urodzeniu... i czy ewentualny petting mógłby spowodować zajście w ciążę a jak tak to czy w tych dniach jest jakies szczególne prawdopodobieństwo?

Moze inaczej.. od kiedy zaczynaja sie dni płodne?

Może jeszcze inaczej... Wedlug naturalnego planowania rodziny pierwsze 3 tygodnie są nie płodne. Czy to jest prawda w rzeczywistości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 12:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się że wznowienie jajeczkowania następuje później i jest to zależne od tego czy kobieta karmi piersią czy też nie, jeżeli karmi to może nawet kilka miesięcy nie mieć okresu, to sprawa indywidualna.
Pozdrawiam
Nika
Powrót do góry
Pretek



Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 12:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak też wyczytałem, że nawet jak by się nie karmiło to przez pierwsze 3 tygodnie kobieta jest nie płodna. a moja żona karmi wiec chyba wszystko bedzie ok. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Sob Cze 17, 2006 3:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałabym zwrócić uwagę na fakt,że brak krwawienia nie oznacza braku jajeczkowania,oraz,że kobieta po porodzie przynajmniej przez 6 tygodni nie może współżyć,a przed rozpoczęciem współżycia powinna być zbadana przez ginekologa Exclamation Pozdrawiam i radzę się zabezpieczyć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 1:59 pm    Temat postu: Powrót płodności po porodzie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chciałabym sie dowiedziec przez jaki czas od porodu kobieta jest płodna?
od razu po połogu? i kiedy pojawia sie miesiaczka...
po skonczeniu karmienia piersia?czy wczesniej?przyjaciolka ma 7m-czna coreczke i jeszcze nie ma okresu(karmi piersia).
Dziekuje za kazda odp. Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 4:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To akurat zalezy od organizmu,no i od tego jak dlugo i czesto sie karmi piersia.Ja nie karmilam wogole swojego synka i po 6 czy 7 tyg dostalam miesiaczki.Moja kolezanka karmila synka tylko piersia i dopoki nie zmniejszyla liczby karmien to nie miala miesiaczki,trwalo to 8 m-cy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AGA a przez jaki okres czasu jest kobieta płodna??? moze wiesz? Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 12:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jezeli karmi piersia regularnie to jest nieplodna.Podobno tuz przed pierwsza miesiaczka po porodzie kobieta moze byc juz plodna.Jezeli piersia karmi sie sporadycznie to nie ma juz zadnego zabezpieczenia i plodnosc powraca.Troche to skomplikowane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaloryfer



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 5:13 pm    Temat postu: nieudany porod Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dlugo kobieta po tym jak poroni jest plodna albo nie plodna?? kiedy znowu jej wraca cykl?? po jakim czasie???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wszystko zależy od organizmu kobiety - może powrócić po 2 tygodniach ale równie dobrze i po 2 miesiącach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group