Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powrót do sportu po skręconej kostce

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
opti



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wawa
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 7:49 pm    Temat postu: Powrót do sportu po skręconej kostce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, w piątek przydarzył mi się niefortunny przypadek - podczas gry w koszykówkę źlę stanąłem, i dostałem silnego skręcenia kostki. Założono mi gips na 3 tygodnie, dostałem zwolnienie z WF na 60 dni. Pytania moje:

- Czy możliwy jest powrót do sportu (trenuję judo)? Czy będę do końca życia mieć już problemy z kostką i nogą, i nie będę mógł uprawiać żadnych sportów?

- Czy w takim wypadku należy mi się jakieś ubezpieczenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 8:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

opti nie sądzę żebyś musiał rezygnować z judo. ale w tej sprawie wskazana jest konsultacja lekarska.
co do ubezpieczenia- musisz się dowiadywać bezpośrednio w szkole lub u ubezpieczyciela u którego masz polisę. trudno przewidzieć czy Ci się należy bo to zależy od firmy ubezpieczającej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
opti



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wawa
PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 8:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli po dobrym leczeniu możliwy jest powrót do ćwiczeń?

A co do ubezpieczenia, to mam je w warcie. Poza tym nie wiem, bo całość wynika z mojej winy - nie zostałem sfaulowany, tylko źle postawiłem nogę. Dodatkowo nie zawiadomiłem nikogo z obecnych tam WF-istów... Poszedłem tylko po zamrażacz w sprayu, ubrałem się, i poszedłem do domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
opti



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wawa
PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy gips mogę zdjąć samodzielnie po 1,5-2 tygodnia zamiast równych 3 tygodni? Czy będzie to miało jakieś nieprzyjemne konsekwencje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 10:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

opti zdjąć możesz, ale jakie to będzie miało konsekwencje trudno przewidzieć. prawdopodobnie noga będzie bardziej podatna na uszkodzenia.
poza tym lekarze nie biorą sobie z sufitu tych kilku tygodni w gipsie. to ile masz trzymać nogę unieruchomioną zależy od stopnia uszkodzenia.
ściągając samodzielnie gips możesz zniweczyć ten czas kiedy noga była unieruchomiona i jeszcze bardziej sobie zaszkodzić.
warto ryzykować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
opti



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wawa
PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 11:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie warto ryzykować... Troche mnie ten gips denerwuje już... Czy to normalne, że jak opuszczę noge, to zaczyna mi tam cos pulsowac, i odczuwam spory bol? Noge musze trzymac albo na stolku, albo w gorze... nie moge jej opuscic bo zaczyna sie bol - czy to normalne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 8:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

opti
Objaw jest zupełnie prawidłowy,gipsu nie radzę ściągać.Tak jak zaznaczyła Gosia85 powikłania późniejsze mogą tylko wydłużyć dalsze leczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 11:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

opti właśnie dlatego lekarze zalecają trzymać nogę w gipsie na podwyższeniu.
spuszczasz ją na dół- krew zaczyna spływać w dół, noga może nawet puchnąć a skoro masz gips to spuchnięta noga zaczyna ocierać się o gips, stąd ból Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
opti



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wawa
PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie dziś zdjęto mi gips, i co zauważyłem, nad kostką, z tyłu łydki są fioletowe siniaki, ślady po wylewach wewnętrznych... Czy to normalne po zdjęciu gipsu, czy powinienem udać się do specjalisty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 6:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma się czym przejmować,to jest przejściowy objaw i z czasem zejdzie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group