Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powikłania po artroskopia - prosze o pomoc.....

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dugi21



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 7:54 pm    Temat postu: Powikłania po artroskopia - prosze o pomoc..... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Bardzo proszę o pomoc w odpowiedzi na poniższe pytanie mianowicie:

Moja mama w lipcu tego roku miała zabieg artroskopia ( od razu musze dodać że niestety jest chora na SM ) - teoretycznie zabieg się udał. Lekarz przepisał m.in. drogie zastrzyki na odbudowę chrząstki HYALGAN - z pierwszymi dwoma osobiście mi się wydaje że wszystko było ok jednak po trzecim stało się coś niedobrego - choć nie wiem czy te zastrzyki mają na to wpływ gdyż nie znam sie na tym ale po tym czasie zauważyłem pogorszenie.
Chodzi mianowicie o to że bardzo często mama ma cos w stylu " skurczy" w kolanie bardzo bolesnych dla niej - noga samoczynnie się zgina - ja ją często pomagam rozprostować gdyż ze względu na osłabienie spowodowane SM nie daje rady - czuję jak ta noga z nami walczy wbrew woli mamy ( najgorzej jest w nocy - nie może spać a ból i zgięta noga budzi ją kilka razy na noc). Ostatni miesiąc mama spędziła na oddziale rehabilitacji w szpitalu jednak pobyt ten nic w moim przekonaniu nie pomógł a niestety nawet zaszkodził ( wywróciła się i złamała biodro SadSad ) Bardzo więc proszę o pomoc w odpowiedzi na pytanie co może być powodem tych " skurczów" i jak im zaradzić ???? Niestety choroba powoduje że każdy dzien jest dla nas ważny i jak najszybszy powrót mamy do jako takiego chodzenia jest niezwykla istotny.Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakieś rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz co ciężko stwierdzic czy powodem jest SM czy stan po zabiegu czy zastrzyku. Może po prostu brak jest magnezu i potasu w organiźmie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dugi21



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 11:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za radę . Jednak to chyba nie jest przyczyną tego problemu .Mama od dłuższego czasu zażywa ASPAR ( dawniej Aspargin) a w jego składzie jest io magnez i potas. Już naprawdę nie wiem jak szukać odpowiedzi na ten problem. Dlatego też pisze na tym forum.Może znajdzie się ktoś kto spotkał z podobnym problemem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group