Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

powiekszony jajnik

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anetta
Gość









PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 2:52 pm    Temat postu: Powiększony jajnik... co robić? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedawno robiłam USG brzucha i lekarz stwierdził, że mam powiększony jajnik - co prawda jeszcze w granicach normy (właściwie to mój jajnik = dokładnie górna granica normy). Mam 23 lata, jeszcze nie mam dzieci. Czy musze z tym zgłosić się do lekarza? I jakie mogą być tego skutki? Embarassed
Powrót do góry
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 2:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Anetta.Jeśli lekarz nie stwierdził żadnych zmian na jajniku nie masz sie o co martwić.Ciało ludzkie nie jest idealnie symetryczne.Może Twój jajnik jest po prostu wiekszy od drugiego bez przyczyny,a moze akurat jajeczkowałaś z tego jajnika w danym cyklu i był powiekszony.Jeśli cos by sie działo,to czuła byś ból.Dla świetego spokoju mozesz iść do ginekologa na badanie.Powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
k-a-s-i-e-n-k-a69



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 4:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mialam podobny problem. Za duzy lewy jajnik,jednak mi towarzyszyl bol i dlatego moj ginekolog mi kazal zrobic wszystkie badania,bo podejrzewal jakas cyste czy cos(nie pamietam). Ale po wszystkich badaniach okazalo sie,ze jest ok i,ze nie mam zadnych zmian.Wiec poszlam do innego lekarza,ktory po 5minutach badania wykryl co mi jest,stuknal dwa razy po nerach i sie okazalo,ze to nerki(jestem b.waska w pasie i bol czulam tez z przodu).Przepisal mi jakies tabletki i wyslal dla bezpieczenstwa jeszcze raz na usg.Pan radiolog stwierdzil,ze po prostu mam taki jajnik od zawsze i nie ma sie czym przejmowac.Radze isc do ginekologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monique



Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 10, 2006 11:02 pm    Temat postu: powiększony jajnik Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 1,5 miesiąca dokuczają mi bóle w lewym podbrzuszu i z tyłu,w oolicy lewej nerki.Tak jest przez cały miesiąc, a w czasie miesiączki chodze na rzęsach z bólu.Ulgę przynoszą dopiero 2 no-spy i 2 ketonale.Moj ginekoog stwierdził,że mam powiększony lewy jajnik i dał skierowanie na usg.usg mam dopiero 25 lipca(zapisy Sad )A teraz mam miesiączkę i znowu "jestem na haju" tabletkowym.Proszęo jakieś wskazowki,rady....Może to torbiel?Małam już kiedyś,ale na lewym janiku.Pozdrowienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie powiekszony jajnik byl objawem zapalenia jajnikow.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwka



Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 22, 2006 9:52 pm    Temat postu: powiekszony jajnik Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostanio zauwazylam powiekszenie lewego jajnika okres mialam dostac 12 pazdziernika ale go nie dostalam z chlopakiem przez ostatnio czas uprawiamy tylko peting wiec mozliwosc zajscia w ciaze jest ale mala ostatnio bylam u ginekologa gdzies pod koniec wrzesnia to powiedzil ze wszystko jest w pozadku i ze teraz najprawdopodobniej bede miala owulacje wlasnie w lewym jajniku bo prawy jest nie badalny przez caly czas mam taki jak by wodnisty rozciagliwy sluz raz przezroczty raz bialy i czuje prawie caly czas jak bym miala mokro dodatko mi bardzo nabrzmialy piersi i bola mnie a ten lewy jajnik mnie tez boli robilam test ciazowy i wyszedl negatywny co to moze byc ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 1:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem okres ci sie zbilza:) pozdrowki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwka



Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ale nigdy mnie tak przez caly miesiac jajnik nie bolala a piersi od 4 tygodni to juz mam takie ze nawet ich dotknac nie idzie bo tak bola i nigdy nie mialam powiekszonego jajnika a teraz mam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iwka



Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i dodatkowo gdy dotykam tego jajnika to mnie tak kluje Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sb



Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 6:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z wiekiem dolegliwosci przed dostaniem okresu sie zmieniaja, nasilaja, lub maleja
a tego okresu od 12 nie dostalas? moze zmienialas ostatnio miejsce pobytu (wplyw moga miec inne warunki atmosferyczne)albo sie stresujesz bardzo?
wynik testu ciazowego jest raczej wiarygodny
jesli dalej nie dostaniesz okresu w najblizszym czasie to wybierz sie ponownie do ginekologa,bo przez miesiac czasu moglo cos sie zmienic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group