Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powiększone węzły chłonne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qiforp



Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 2:07 pm    Temat postu: Powiększone węzły chłonne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja Matka ma następujący wynik badań. W TK klatki piersiowej nieznacznie poszerzone zarysy wnęk płucnych. W badaniu CECT klatki piersiowej liczne powiększone węzły chłonne śródpiersia zlewające się ze sobą tworząc tapetę wokól tchawicy do wymiarów ok. 26x18 mm w okienku aortalno - płucnym ze zwapnieniami. Pojedyńcze powiększone węzły chłonne wnęk płucnych. Pojedyńcze drobne zmiany hipodensyjne w obu płatach wątroby do ok. 10 mm. Tworzące się torbielaki (ze znakiem zapytania). Pojedyńcze węzły chłonne okołonaczyniowe jamy brzusznej reszta w jamie brzusznej w normie.

Mam pytanie czy to rak czy też mogą być inne przyczyny? Matka badana była pod kątem sarkoidozy ale ją wykluczono bo ma czyste płuca (bronchoskopia ok), gruźlicę też wykluczono. Czy to koniecznie nowotwór czy jest też szansa, ze to coś mniej poważnego???[/url][/i]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eyesonfire
Przyjaciel forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 806

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 21 podziękowań w 21 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sarkoidoza nie atakuje jedynie płuc, mój tata jest na nią chory, zaczęło sie od płuc, potem zaatakowała stawy, następnie znów wróciło na płuca.
miała robioną biopsje? tata miał podobne rozpoznanie "powiększone węzły chłonne wnęk płucnych", dopiero po pobraniu próbki, wyszło, że to nie rak, a sarkoidoza.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ogórek12



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wykorzystam ten temat by nie zakładać nowegoo..

Ok 3 lata temu złamał mi się ząb i w dała jakaś infekcja...Po jakimś czasie pod rzuchwą (dokładnie pod tym zębem) wyczułem guzek. Był dość twardy. Po jakimś czasie zacząłem z nim walczyć. Okazał się że to ropniak czy coś w tym stylu. Skończyłem u dentysty który usunął ten chory ząb i tego ropniaka. Wcześniej (ok 2 tyg przed usunięciem) robiłem badania...min na raka i nic nie wykazały. Niedawno wyczułem kolejnego guzka. Po drugiej stronie. Jest on mniejszy od tamtego i jakby trochę miećciejszy. (oby dwa były nieruchliwe i bez bolesne chociaż ten nowy czasami trochę boli jak dotknę).
Moje pytania...Czy ten nowy może być powiązany ze starym i czy jest się czego bać ??

..Czy nieruchliwość ma rozumieć że on ma się przemieszczać o np 1 cm na stałe czy jak dotknę go palcem to tak jakby się trochę ruszał i wrócił na stare miejsce.. Bo mi się trochę rusza i nie wiem jak mam rozumieć tą nieruchliwośc. Aha i w tamtym okresie (chorego zęba) miałem na tylnej szyi małe miękkie wezły ale znikneły po chyba 2 tygodniach....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group