Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

powiększona śledziona i węzły

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magwes



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: LUBUSKIE
PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 11:35 pm    Temat postu: powiększona śledziona i węzły Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi. Moja córka 6 lat na początku maja miała bardzo powiększone węzły szyjne, dzisiaj robiliśmy USG i wyszło że ma powiększoną śledzione 10,5cm
jej wyniki z krwi to:
WBC - 14,6
RBC 4,45
HGB - 12,4
HCT 35,2%
MCV - 79,1
MCH 27,9
MCHC - 35,2
PLT 192

OB - 35
ROZMAZ:
- SEGMENTY 22%
- LIMFOCYTY 78%

było podejrzenie o mononukleozę zakaźną ale brak monocytów w rozmazie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 12:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wyniki ok z wyjatiem OB + powiekszone wezly swiadczą o odczynie zapalnym w organizmie...
skontaktuj sie z lekarzem
przen internet ciezko cokolwiek powiedziec...
pozdrawiam
Powrót do góry
magwes



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: LUBUSKIE
PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 3:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WBC - to wg norm wynik znacznie powyżej normy i limfocyty norma do 40% więc to chyba nie są wyniki ok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Shaybeck



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:11 pm    Temat postu: Powiększona śledziona i węzły chłonne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moje historia:
Wtorek

Wracałem sobie ze szkoły i nagle poczułem ból w górnej części pachwiny. Doszedłem do domu. Trochę się podenerwowałem.
Środa
Rano tak samo. Boli tylko jak zmieniam pozycję. Jeżeli wstanę boli przez kilka minut i przechodzi. Usiądę - to samo. Przejdę się ...
No więc poszedłem rano do lekarza. P. doktor (rodzinna)wymacała powiększone węzły chłonne. Reszta w normie. Nic więcej mnie nie boli. Gardło w porządku.
Na badaniu USG okazało się, że faktycznie powiększone węzły + znacznie powiększona śledziona, reszta w normie.
Wieczorem trochę mnie głowa bolała i oczy ... zmęczony lekko byłem.
Czwartek
Rano do pani Doktor. Obejrzała zdjęcie USG i ze zdziwieniem skierowała na wyniki krwi. Dostałem skierowanie na CRP. Wynik ujemny. Reszta parametrów w normie.
No więc pani doktor powiedziała "Kierujemy na oddział dziecięcy na obserwację "... FUCK
Wyjaśniła że niema zielonego pojęcia co mi jest. Skoro ani biegunki, ani wymiotów, ani gorączki, ani nic ... Wyniki krwi idealne.

A teraz opiszę mój dzisiejszy dzień.
Rano ledwo wstałem zaspany. Godzina 7.00 Byłem u lekarza. Wróciłem o 9.30. Poszedłem spać do godziny 12. (wczoraj usnąłem o 23.00) więc trochę długo. Obudziłem się. Zjadłem niewiele. Posiedziałem przed kompem. Pobolały oczy (dziwne). Odkurzyłem przed przyjściem księdza. Zmęczyłem się okrutnie że aż się położyłem do łóżka.

Obrazek szczegółowy poniżej link

http://img222.imageshack.us/img222/5402/wynikiol1.jpg

W zielonej ramce - skierowanie na oddział do szpitala.
Zamierzam iść jutro lub w poniedziałek.

Jest ktoś kto chce się pobawić w zdiagnozowanie ?

Waga 72, Wzrost 176, wiek 17 lat


----edited by emilka----
staraj się nadawać tytuły tematom, które bardziej odzwierciedlają treść postu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóz na skierowaniu powiekszenie śledziony i wezlow chlonnych do diagnostyki!!
Ciezko stwierdzic co to może być...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Shaybeck



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślałem nad Sarkoidozą, splenomegalią lub Mononukleozą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko dodatkowe badania to wyjasnią. Na forum nikt nie postawi diagnozy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Shaybeck



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pytam tylko ...
zawsze łatwiej iść do szpitala wiedząc co mnie może czekać ... a nie na głucho ...

jeszcze dziecko jestem ... żal tracić ferii ... lekarz ani słowa tylko dał skierowanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No ja odpowiadam tylko tyle ile wiem... Poczekaj na opinie innych..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Shaybeck



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no dzięki dzięki Very Happy zawsze łatwiej na duchu ...

czekam na inne wypowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group