Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powiększona przezierność karkowa u dziecka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malibu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielsko - Biała
PostWysłany: Sro Cze 29, 2011 5:39 pm    Temat postu: Powiększona przezierność karkowa u dziecka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam w 12 tygodniu miałam robione badania usg pod kątem przezierności karkowej. Wyszła ona 3,4 i zostałam skierowana na badania do poradni genetycznej. W poradni usg genetyczne wyszło 2,5 i pozostałe markery w porządku. Test PAPPA wyszedł pomyślnie i usg połówkowe też jest prawidłowe. Nie stwierdzono, żadnych wad a ryzyko zespołu Downa spadło 1:3400. Jakie mam szanse na urodzenie zdrowego dziecka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Cze 29, 2011 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli wszelkie markery i inne badania w tym test pappa wyszły pomyslnie to nie powinnaś sie obawiać. Po to były zrobione aby wykluczyć wszelkie wady.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malibu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielsko - Biała
PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podczas usg połówkowe jak i tego genetycznego w 12 tygodniu poza powiększoną przeziernością nie stwierdzono żadnych obecnych markerów wad genetycznych.
Mam nadzieję, że upragniona Julka urodzi się zdrowa, jednak obawy istnieję. Dziękuję za odpowiedź. Trochę podniosła mnie na duchu, bo nie ma dnia żebym się nie zastanawiała nad tym, że mała może się urodzić chora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Martwić się będziesz do samego końca. Niestety to zostaję w umyśle i w sercu. Jednak musisz wierzyć ,że Maleńka będzie zdrowa . A czy lekarz komentował jakoś wyniki??
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malibu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielsko - Biała
PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 9:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarka, która robiła usg genetyczne powiedziała tyle, że wygląda na to, iż wszystko jest w porządku, jednak nie może dać 100%pewności, że mała jest zdrowa. Taką pewność może dać tylko amniopunkcja, ale decyzję o niej musimy podjąć sami. Mówiła, że wiele dzieci ma powiększoną przezierność a rodzą się zdrowe. Sprawdziła przepływy żylne, i serduszko, które pracuje bez zarzutów. Nie ma żadnych obrzęków wokół karku, ani rozszczepów kręgosłupa czy podniebienia. Od samego początku była widoczna również kość nosowa u dziecka. Mózg i wszystkie narządy wewnętrzne rozwijają się prawidłowo. Wszelkie pomiary również są w normie, włącznie z długością kości udowych. Sprawdzono też pępowinę i przepływy na tętnicy macicy, które również są w porządku. Lekarka powiedziała również, że w grupie przezierności 2,5mm rodzi się 93 % dzieci zdrowych. Tak więc nie zdecydowaliśmy się na amniopunkcję, ponieważ ryzyko poronienia jest zbyt duże. Czekamy do porodu, jednak dla mnie jest to czasami ponad moje siły. Dodam jeszcze, że to lekarka podobna bardzo dobra i specjalizuje się właśnie w badaniach serduszka i narządów u dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 10:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

malibu napisał:
Tak więc nie zdecydowaliśmy się na amniopunkcję, ponieważ ryzyko poronienia jest zbyt duże.

to amniopunkcja grozi poronieniem??? Shocked Shocked
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malibu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielsko - Biała
PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy robieniu amniopunkcji występuje ryzyko poronienia, dlatego też przy naszych wynikach usg gdzie nie stwierdzono żadnych wad rozwojowych, nie chcieliśmy ryzykować. Jednak obawa czy dziecko urodzi się zdrowe pozostaje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 7:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety amniopunkcja obarczona jest ryzykiem i ja też bym się nie zdecydowała. Jeśli wszelkie badania są w normie tak jak pisałaś i lekarka to potwierdziła to ok. Nawet jeśli nie dała 100% pewności to i tak najważniejsze,że wszystkie narządy rozwijają się prawidłowo. NA każdym usg będzie to monitorowane. A po porodzie będzie dopiero pewność . JA jednak wierzę,że MAleństwo jest zdrowe jak rybka i proszę Ty też w to uwierz
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malibu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielsko - Biała
PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że jest zdrowa. W końcu 93 % dzieci z przeziernością 2,5 rodzi się zdrowych. A w Anglii norma przezierności to 3 mm. Więc pocieszam się że jest zdrowa, choć to trudne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group