Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powieka ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Domi lepiej by było jakbys wrzuciła foto...bo nie wiadomo do konca co to takiego.. Rolling Eyes Wink
jesli to jeczmien to ja tylko znam sposob na jego "zniszczenie" Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 11:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Złota obrączka Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 11:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wind niestety nie mam jak zrobic zdjęcia bo aparat ma mój facet w niemczech...
a w komórce mam za słaby aparat, to nie będzie na tyle dokładne.
Ale kumpela mi powiedziała że jeśli nawet to jęczmień to powinien sam zejśc do dwóch tygodni, potem tylko muszę wyrwac rzęskę pod którą zrobił się zator i wycisnąc "zawartośc" a ty Wind masz jakiś może inny sposób??

Gonzi też słyszałam o obrączce (żeby generalnie złoto przykładac) ale jakoś specjalnie w to nie wierzę Wink poza tym obrączki jeszcze nie mam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 12:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

link do istniejącego tematu o jęczmieniu
Jęczmień na powiece - KLIK
Cool
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Emilko Very Happy :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiak56



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 09, 2009 3:12 pm    Temat postu: zacisk powiek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chciałabym się dowiedzieć jaka przyczyna może być zacisku powiek.Pierwszy raz miałam coś takiego parę lat temu, po prostu czułam jak mi oczy uciekają do góry i zaciskają się powieki tak mocno że nie mogłam sama otworzyć oczu.Trwało to dość długo,próbowałam palcem otworzyć oko ale nic nie widziałam, tylko biel.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gemja



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 6:23 pm    Temat postu: Powieka ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam takie pytanie, otóż w zeszłym roku pod koniec września będąc na zewnątrz nagle poczułem tak jakby coś mi wpadło w oko. Jakiś pyłek, paproch. Na początku na to nie zwróciłem uwagi. Po południu tego samego dnia zauważyłem, że pod powieką górną oka jest mały pęcherzyk. Usunąłem go i wtedy uwieranie rogówki oka przez ten pęcherzyk skończyło się.

W tym roku tj. 2010 na początku marca to samo mnie spotkało.
Przy czym w oku, które złapało pęcherzyk we wrześniu 2009 ponownie on się pojawił w tym samym miejscu. Natomiast w drugim (lewym) oku jak i pierwszym (prawym) czuję, że nadal coś mnie pod powieką uwiera na rogówkę.

Co to może być ? Co to był za pęcherzyk ? Wcześniej uznałem, że może to być "jęczmień" ale chyba nie zresztą nie wiem.

Polewając oko ciepłą wodą uwieranie jakby się zmniejszało.

Może ktoś mi coś doradzić, podpowiedzieć co to może być ten ból uwierania na rogówkę pod górną powieką ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paola142



Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 10:13 pm    Temat postu: Krostki na powiece Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Na mojej powiece a dokładnie w miejscu gdzie zaczynają się rzęsy co jakiś czas wyskakuje mi krostka a czasem i dwie. przy zamykaniu oczu czuje takie ukłucie i to po dwóch dniach znika ale znowu za jakis czas wyskakuje. od czego to moze być?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rejestracjamedyczna



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 10:52 am    Temat postu: Re: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

objawy które opisujesz są podobne do tzw jęczmienia, czyli torbielowatej infekcji powieki. Tuż przy linii rzęs pojawia się ropna krostka, która albo pęka albo znika samoistnie.

Jeśli problem nawraca warto udać się do specjalisty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aino



Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecinek
PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 10:43 am    Temat postu: Re: Powieka ( ból, dyskomfort itp. )- zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gemja napisał:
Witam mam takie pytanie, otóż w zeszłym roku pod koniec września będąc na zewnątrz nagle poczułem tak jakby coś mi wpadło w oko. Jakiś pyłek, paproch. Na początku na to nie zwróciłem uwagi. Po południu tego samego dnia zauważyłem, że pod powieką górną oka jest mały pęcherzyk. Usunąłem go i wtedy uwieranie rogówki oka przez ten pęcherzyk skończyło się.

W tym roku tj. 2010 na początku marca to samo mnie spotkało.
Przy czym w oku, które złapało pęcherzyk we wrześniu 2009 ponownie on się pojawił w tym samym miejscu. Natomiast w drugim (lewym) oku jak i pierwszym (prawym) czuję, że nadal coś mnie pod powieką uwiera na rogówkę.

Co to może być ? Co to był za pęcherzyk ? Wcześniej uznałem, że może to być "jęczmień" ale chyba nie zresztą nie wiem.

Polewając oko ciepłą wodą uwieranie jakby się zmniejszało.

Może ktoś mi coś doradzić, podpowiedzieć co to może być ten ból uwierania na rogówkę pod górną powieką ?


Ja mam podobnie...przepłukałam oko jakimiś kropelkami z apteki i rogiem z chusteczki wyjełam paroch...przynajmniej tak mi się wydaj, bo uczucie, ze coś tam siedzi i uwiera pozostało....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group