Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poważny problem !!! ból w prawym boku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
placek16



Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 10:39 pm    Temat postu: Poważny problem !!! ból w prawym boku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich od 1,5 roku cierpię na dziwne schorzenie którego nikt nie jest w stanie wytłumaczyć. Mój problem wygląda następująco mam dziwne bólu w prawym boku na wysokości wątroby bólu są nieregularne lecz występujące przez cały czas z różnym natężeniem. Często są bardzo uciążliwe. Lekarze nie potrafią mi pomóc w żaden sposób. Miałem robione różne badania jak USG i tomografię komputerową które stwierdziły cytuję

„ Badanie wielofazowe TK jamy brzusznej uwidoczniono w obrębie segmentu 6 wątroby ognisko hypodensyjne o średnicy ok. 11 mm, które ulega niewielkiemu wzmocnieniu kontrastowemu a w 10 min po podaniu kontrastu staje się normodensyjne w stosunku do pozostałego miąższu wątroby. Obraz TK przemawia za naczyniakiem wątroby. Wskazana okresowa kontrola USG. Pęcherzyk żółciowy bez złogów . Śledziona o prawidłowej strukturze miąższu, bez zmian ogniskowych. Trzustka o budowie zrazikowej, prawidłowej wielkości i kształtu. Nerki o typowej lokalizacji i kształtach, bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne nie są powiększone”

Bół ten staje się w ostatnim okresie bardzo dokuczliwy. Moje wyniki krwi to:

Cholesterol 252.80
Alat 52.00
GGTP 120.00
Lipaza 36.9

Wszystkie parametry oprócz lipazy są bardzo podwyższone proszę o pomoc gdyż nikt nie jest mi w stanie pomóc !!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 12:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak bilirubina?
jaki charakter mają te bóle? czy są takie bardziej kolkowe czy ściskające?

lekarze nie chcą leczyć tego naczyniaka?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
placek16



Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 7:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bilirubina w normie natomiast ból ma charakter rozpierający aco do tego naczyniaka lekarze nie chca go leczyc tylko narazie polecili badania usg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnes33



Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 11:56 pm    Temat postu: Mam podobny problem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałabym sie zapytac jak sie to zakończyło bo ja mam od około 3 miesiecy taki problem że boli mnie wprawym boku pod łukiem żebrowym tak prawie na wysokości wątroby.Robione miałam usg i nic nie wykazało po 3 tyg drugie usg i lekarz stwierdził ze mam duzo żółci w woreczku kazał btrac mi leki żółcipedne biore juz 2miesiace i nic mi nie pomaga ,a boli mnie dalej nic nie ma poprawy.i jestem troche pszestraszona bo dlaczego mnie boli ,bol jest taki dziwny,kłujacy i boli prawie cały czas jak zjem to sie wzmaga,ale zaznaczam jestem na diecie.Jak sie u Pana zakończyla ta historia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 12:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A enzymy Ci w osoczu pobadali? Np. fosfatazę alk. albo GGTP?
Po zjedzeniu tłustego boli?

Ja bym 2 miesiące nie czekał tylko lekarza zmienił :/
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group