Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Potwierdzenie lub wykluczenie anemii - jakie badania?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lemonnka



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 9:14 pm    Temat postu: Potwierdzenie lub wykluczenie anemii - jakie badania? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo przepraszam jeśli temat powtarzam, korzystałam z wyszukiwarki, dopisałam się do innego tematu jednak nikt mi tam nie odpisał więc mam nadzieję, że zakładając nowy nie zostanie on bez odpowiedzi:)

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi dotyczącej:
jakie badania krwi mam zrobić by potwierdzić lub wykluczyć anemię?
wiem,że potrzebne jest badanie żelaza, co jeszcze?

Nie wiem czy to ważne i czy ma jakiś ewentualny związek z anemią ale lecze się na niedoczynność tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto i przebyłam mononukleozę zakaźną.

Będę wdzięczna za szybką odpowiedź bo chciałabym jutro z rana zrobić morfologię..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 1:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pełna morfologia z rozmazem krwi (choć najczęściej wykonują go jeśli wyniki poszczególnych składników są nieprawidłowe).
możesz jeszcze zrobić ob/crp żeby sprawdzić czy nie masz jakiegoś stanu zapalnego.
warto też przebadać tarczycę- być może niedoczynność się nasiliła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group