Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poród rodzinny.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toas182



Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 2:03 am    Temat postu: Poród rodzinny. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam Taki pytanie, czy podczas porodu rodzinnego. Mężczyzna cały czas jest z drugą połową i także może dotknąć dziecka zaraz po urodzeniu?? Czyw okresie poporodowym, może towarzyszyć kobiecie, gdy ona z dzidziusiem zostaje przewieziona na oddział położniczy??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
toas182



Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 2:05 am    Temat postu: Mężczyzna przy porodzie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem jeszce młody, ale nie wyobrażam sobie porodu bez mojej obecności. Strasznie boję się o moją drugą połowę- jak można jej pomóc w tym ciężkim dziele. Chciałbym być przy niej przed i po porodzie(najlepiej nosić za nią i rodzić,ale to niemożlwe). Jak długo trwają bóle poporodowe?? czy rodząc przez cesarskie cięcie odczuwa się mniej bólu?? Co mogę zrobić dla niej podczas tego okresu ?? Mogę wziąć razem z nią urlop macierzyński po porodzie i np. miesiac przed-jak to wygląda z prawem ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kacha
Gość









PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moj partner byl ze mna przez caly porod. To on widzial jak nasze malensto przyszlo na ten swiat, to on przecinal pepowine(masz do tego prawo),to on asystowal lekarce i pielegniarce przy badaniu naszego malenswa to on mial go na rekach kiedy "robiono" kolo mnie, to on poszedl z nami do sali i mogl obserwowac jak zmienia sie glowka dzidzi, jak spi, jak ziewa... Jezeli twoja partnerka nie bedzie miala zadnych problemow to mozesz byc z nia i z dzidziusiem przez caly czas. Mozesz tez porozmawiac z lekarzem, ktory was prowadzi.
A tak na marginesie to gratuluje wam.
A! i nie zapomnij wziac cos do utrwalenia tych chwil...
Powrót do góry
k-a-s-i-e-n-k-a69



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 4:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli porod jest naturalny jaknajbardziej ojciec dziecka moze caly czas byc przy kobiecie. Ja nie mialam tyle szczescia,mialam cesarke,a na sali operacyjnej oprocz personelu nikt nie moze przebywac... :cry:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
k-a-s-i-e-n-k-a69



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wypowiem sie na temat cesarki bo takowa mialam. Jedynym minusem bylo to,ze mialam narkoze i nie widzialam swojego dziecka od razu po porodzie. Mimo tego,ze nie urodzilam naturalnie,wiem co znaczy rodzic naturalnie bo probowalam od4 rano do 18 i nie polecam. Kazdy mi powtarzal,ze naturalny jest bezpieczniejszy,zdrowszy dla kobiety,krotszy i wogole the best. Dlatego jadac do szpitala bylam przekonana,ze chce rodzic naturalnie. Po 13 godzinach nie wytrzymalam i dalam w lape,zeby mnie pokroili. Co sie pozniej okazalo dziecko wazylo 4.320,a powyzej 4 kilo jest przepis,ze cesarka musi byc. Polecam jaknajbardziej,troche boli brzuch potem (jak po kazdym cieciu),ale niedlugo. Pozdrawiam i powodzenia

Jeszcze jedno!!!
Jak jej pomoc? W bolu pomoga jej lekarze i leki,ale Ty tez mozesz,wystarczy,ze przy niej bedziesz i bedziesz wierzyl w to,ze wszystko sie uda i zaraz ten koszmar sie skonczy,musisz jej powtarzac,ze zaraz koniec,ze jeszcze troszeczke,ze juz prawie i,ze juz niedlugo. Bedzie dobrze zobaczysz. Jakby co to pytaj :D
P.S. I nie zwracaj uwagi jak bedzie obwiniala Cie za ten bol i przysiegala,ze nigdy wiecej :D no i moze troche klac :D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
toas182



Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cesarskie cięcie przypomina normalną operację, czyż nie?? Dlaczego niby podczas cesarskiego cięcia nie może być ojca ?? Może za kilka lat się to zmieni, jakieś prognozy sa w tym kierunku-aby ojciec mógł widzieć narodziny ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kitana
Gość









PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W Niemczech gdzie obecnie mieszkam partner może być przy cesarce. Nie robi się u nas z tego problemu. Może wkrótce i w polsce tak będzie.
Powrót do góry
nees



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kitana napisał:
W Niemczech gdzie obecnie mieszkam partner może być przy cesarce. Nie robi się u nas z tego problemu. Może wkrótce i w polsce tak będzie.


tak jest chyba wszędzie oprócz Polski Wink
Mój mąż był przy porodzie musiał jednak wykupić jakieś cegiełki za 25zł Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jürgenka



Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: niemcy
PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc mieszkam w Niemczech i mam synka, ktory 23 lutego skonczy roczek i wiem ze jak maz jest przy porodzie pomaga to psychicznie.Dzieki mojemu mezowi mialam wiecej sil a reka ,ktora maz mi trzymal dodawala mi sil .Ale musze stwierdzic ze znowu jestem w ciazy i niewiem jak sobie poradze z 2 malych dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od danego szpitala. U nas nie praktykuję się porodów rodzinnych ale jeśli jest fajna położna i lekarz ok to można wszystko załatwić. Przy porodzie naturalnym mąż może być przez cały czas w pierwszej fazie na drugą fazę zazwyczaj wypraszają ale nie koniecznie. Mąż może odrazu zobaczyć dziecko, dotknąć i być z żona przez cały czas po porodzie ( do zamknięcia oddziału Wink ) .
Przy cesarce jest różnie. Jeśli jest to nagły zabieg to męża nie wpuszczają na salę. Czeka natomiast pod i to on praktycznie dłuższe chwile poświęca dziecku. Bo jest przy jego myciu, ubieraniu a kobieta jest w tym czasie zaszywana .
Ale tak jak powiedziałam co szpital to inna praktyka.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group