Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poród naturalny czy cesarskie cięcie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dani



Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 27, 2015 11:10 am    Temat postu: Poród naturalny czy cesarskie cięcie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Planuje niedługo zajść w ciążę, ale strasznie boję się bólu przy porodzie.

Czy wy jakbyście miały jeszcze raz rodzić zdecydowałybyście się na poród naturalny czy na cesarskie cięcie? I dlaczego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
raisin



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

strasznie modne stały się teraz cesarki na życzenie, bo rzeczywiście sporo kobiet boi się rodzić naturalnie z powodu bólu.
Ale ja jednak radziłabym Ci spróbować naturalnie, oczywiście jeżeli nie masz żadnych wskazań do cesarskiego cięcia. Oczywiście jest to trudniejsze i poród trwa dłużej, ale jeżeli będziesz znajdowała się pod opieką dobrych specjalistów, to nie powinno to być takie znowu traumatyczne przeżycie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Lut 14, 2016 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cesarka to wcale nie taki miód Wink. Rodziłam naturalnie do 10 cm rozwarcia i bóli partych. Poród przebiegał szybko i jak dla mnie nie był jakoś specjalnie uciążliwy choć gdybym miała same bóle krzyżowe ( a miałam takie przez około godzinę) to bym zwariowała. Bóle brzuszne porównywalne z bólami menstruacyjnymi ....no moze ciut mocniejsze ale ja miałam zawsze dosyc mocne .
Cesarka przebiegła ekspresowo. Nie czułam ani zakładania cewnika ani znieczulenia w kręgosłup. Mozliwe ,że z powodu skurczy nie czułam niczego innego Wink.
Jeśli chodzi o czas po to na pewno przyjemna nie jest pionizacja ale spokojnie do przeżycia.
Radzę spokojnie podejść do porodu i nie myśleć w ogóle o bólu. Bedzie bolało ale czas tak szybko mija,że zanim sie obejrzysz a dziecko bedzie na świecie. Na pewno warto spróbować dla samego poczucia całej magii porodu naturalnego Wink.
Jeśli odrazu nastawiasz sie na okropny ból to skazujesz siebie na kiepski przebieg ciazy. Chodzi mi o psychikę ...ciaża ma byc czymś wyjątkowym i pieknym a nie ciagłym zamartwianiem sie tym,że będzie bolało Wink
Osobiście cesarka jest dla mnie dużu lepsza ale nie ze względu na ból Wink...
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2016 6:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bardzo dobrze wspominam cc.
teraz mam nadzieje ze rowniez sie tak skonczy.

nigdy nie chciałam i nie chce czuc jak to jest rodzic sn.

żadna przyjemnosc i frajda.

potem rozerwany tyłek, popękane krocze..
bleeee
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dani



Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 napisał:
Osobiście cesarka jest dla mnie dużu lepsza ale nie ze względu na ból Wink...

a dlaczego? bo przebiega szybciej? a nie boli mocno jak puści znieczulenie?

tosia81 napisał:
Radzę spokojnie podejść do porodu i nie myśleć w ogóle o bólu. Bedzie bolało ale czas tak szybko mija,że zanim sie obejrzysz a dziecko bedzie na świecie. Na pewno warto spróbować dla samego poczucia całej magii porodu naturalnego

staram się oczywiście nie sprowadzać całej ciąży do strachu przed porodem, ale wiadomo człowiek ma obawy, czy podoła porodowi naturalnemu i wytrzyma ten ból, a Ty ile czasu rodziłaś?

wind_of_hope napisał:

potem rozerwany tyłek, popękane krocze..
bleeee

no tego też się bardzo obawiam...

dziękuję wam za podzielenie się waszymi doświadczeniami

jak pytam różnych osób, to w sumie każdy ma idą opinię, są też znajome, które chcą też przekonać mnie nie do porodu naturalnego, mimo całego tego bólu, no nic, zobaczymy, bo do cesarki jak na razie i tak nie mam wskazań Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
totmes4
Spamer


Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 11:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O cesarskim cięciu nasłuchałam się tylu historii np [zakaz umieszczania linków na forum]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dani wg mnie kazda rodząca powinna miec prawo wyboru a nie z góry narzucone "rodz naturalnie"...
a wez i rodź
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moonlight



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 24, 2016 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poród to na pewno nie jest prosta sprawa, zwłaszcza naturalny, ale chyba warto spróbować urodzić siłami natury, jak oczywiście nie ma żadnych zastrzeżeń zdrowotnych. Wydaje mi się, że ostatnio dużo kobiet boi się bólu i że nie da rady i wybiera cesarskie cięcie.

Ale z drugiej strony jak kobieta ma rodzić naturalnie, bo tak trzeba, a później mieć traumę do końca życia to też nie dobrze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Kwi 25, 2016 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dlatego powinnysmy same decydowac o formie porodu.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group