Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nuvaring - pytania - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kania510



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 6:52 pm    Temat postu: pierścień antykoncepcyjny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam sie na ponownym stosowaniem środków antykoncepcyjnych, kiedyś brałam tabletki Diane 35 , dobrze sie po nich czulam , ale niestety maja bardzo zle dzialanie na żołądek ;/ ,no i teraz nie chcę brac tabletek ze wzgledu na żołądek. Stosowałam tez globułki ale z nimi zbyt wiele zabawy jest no i juz po stosunku jest troche nieprzyjemnie, i niekomfortowo. Zastanawialam sie tez nad spiralka , ale jeszcze nie mam dzieci i boje sie ze lekarz moze mi zle założyć i później nie bede mogla miec dzieci lub tez bede miala problemy z zajciem w ciaze. Zastanawiam sie tez nad plastrami , lub nad pierścieniem antykoncepcyjnym. Moze któraś z was stosowala jedna z tych metod ? jak sie po niej czułyście? A moze jakies inne dobre metowy antykoncepcyjne "ale nie tabletki " znacie ?

Poprawiłam błędy bo aż ciężko było zrozumieć..Przeniosłam do odpowiedniego działu i tematu / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
leila



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 3:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stosowalam i plastry i krazek. Z punktu widzenia praktycznego to plastry troche niewygodne - latem sie odklejaja, poza tym na urlopie zawsze to niewygodnie. Krazek siedzi w srodku i praktycznie go nie widac. Jesli chodzi o samopoczucie to dosc podobne. Czuje sie w 100% dobrze. Z plasterkami wytrzymalam tylko pol roku,ale NR mam juz prawie 1,5 roku. Co ci bardziej apsuje, sama musisz wybrac...

Dodano po 1 minutach:

A, mozesz sprobowac jeszcze implantu, chyba niedawno pojawil sie w Polsce, ale to zakladasz na 3 miesiace, ja jak Ci nie spauje, to trzeba bedzie wypruwac...

Dodano po 2 minutach:

emilka napisał:
allika, zadzwoń do apteki "ziko" i spytaj się, ile kosztuje tam jeśli mają. to bardzo tania apteka, sprzedaje po cenach hurtowych Wink


Dziewczyny, jeszcze nie zapominajcie o aptekach internetowych. W doz.pl krazki sa teraz chyba najtansze za 44zl. Zamawiacie i wybieracie w ktorej aptece odbierzecie. To tylko tak mi sie przypomnialo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anonim1985



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 10:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem tu nowa i szukam opini innych kobiet o NuvaRing. Nie mogę się zdecydować czy kupić. Czegoś takiego jeszcze nie stosowałam. Czy któraś z Was miała jakieś działania niepożądane? Słyszałam, że można przybrać na wadze stosując krążek, że mogą pojawić się upławy.
Pomocy!!! Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no generalnie to samo co przy stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej czy plastrów...

Jedyna różnica to miejsce dostarczania hormonów (omijasz przewód pokarmowy) no i trzeba uważać żeby się krążek nie wysunął bo to się czasem zdarza.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
leila



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 3:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anonim1985 napisał:
Jestem tu nowa i szukam opini innych kobiet o NuvaRing. Nie mogę się zdecydować czy kupić. Czegoś takiego jeszcze nie stosowałam. Czy któraś z Was miała jakieś działania niepożądane? Słyszałam, że można przybrać na wadze stosując krążek, że mogą pojawić się upławy.
Pomocy!!! Sad


Ja akurat schudłam, bo zeszła ze mnie woda zatrzymana przez Yasminelle. Co do działam niepożadanych, to spore plamienia na poczatku, ale poza tym w porzadku. Znacznie polepszylo mi sie libido. Osobiscie polecam szczerze.

Dodano po 2 minutach:

nowicjuszka napisał:

Jedyna różnica to miejsce dostarczania hormonów (omijasz przewód pokarmowy) no i trzeba uważać żeby się krążek nie wysunął bo to się czasem zdarza.


Mi sie jeszcze nigdy nie wysunal, i jakos sobie tego nie wyobram. A Tobie sie zdarzylo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie nie bo nie używam. Ale mojej kuzynce, przyjaciólce i paru kobietom z którymi miałam kontakt w trakcie praktyk w trakcie stosunku owszem Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
leila



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
Mnie nie bo nie używam. Ale mojej kuzynce, przyjaciólce i paru kobietom z którymi miałam kontakt w trakcie praktyk w trakcie stosunku owszem Smile


Znaczy nie miałąś z nimi stosunku tylko Ci opowiedziały, bo trochę to niejasne..Wink Ale uznaje to za skrót myślowy. Mi sie nie wysuwa raczej, może to kwestia budowy tam w środku, ale zawsze można wyjąc na czas stosunku, jeśli to taki problem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie bardzo jasne. Nie wysunął mi się krążek bo go nie używam. Ale tym osobom o których pisałam owszem gdy używały Wink

szczerze mówiąc nie za bardzo wiem jaki tu może być związek, biorąc pod uwagę, ze pochwa to mięsień i ma zdolność rozciągania sie...Może raczej kwestia techniki Wink
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dudek564



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 1:55 pm    Temat postu: słabe krawienie po raz 2 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam . Stosowana forma antykoncepcji to krążek Nuvaring ( zakładany i wyjmowany punktualnie, 4 miesiąc stosowania ) Moja dziewczyna 11 września miała okres który trwał 3 dni . Zazwyczaj trwa 5-6 dni . Kilka dni później miała bóle podbrzusza , pleców , odczuwała ból podczas oddwania moczu okazało się że ma zapalenie nerek i odkleiła się jakaś skórka , został przepisany antybiotyk . Gdy mineło 23 dni od okresu zrobiliśmy w ciągu dwa testy ciążowe które stwierdziły że nie jest w ciąży . Dzisiaj wystąpił okres prawidłowo co do daty , lecz jest strasznie słaby . Strasznie sie niepokoimy.

Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czym się niepokoicie? Wiecie w ogóle na czym polega działanie antykoncepcji hormonalnej?

Blokowana jest owulacja oraz zmienia się charakter błony śluzowej jamy macicy. Ze względu na przyjmowanie hormonów ona nie przyrasta na grubość na którą bez przyjmowania hormonów zwykle przyrastała co ma uniemożliwić zagnieżdżenie sie ewentualnego zarodka jeśli jednak do owulacji by doszło...Więc jak krwawienie ma mieć taki sam charakter jak bez przyjmowania hormonów?

PS. Czytaj REGULAMIN. Jak przeczytasz post daj znać, to przeniosę temat do pokrewnego skoro nie widać go na pierwszej stronie podforum mimo że jest podwieszony Wink
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group