Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poprawa genetyki z pokolenia na pokolenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
usdrealm



Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 7:08 pm    Temat postu: Poprawa genetyki z pokolenia na pokolenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli przypuscmy nie ma sie dobrych genow w kulturystyce np. ojciec szczuply, typowy ektomorfik - to wtedy chyba duze prawdopodobienstwo, ze syn tez taki bedzie, ale zastanawiam sie co jesli syn bedzie duzo trenowal i w koncu wyrobi (zlozmy naturalnie, bez koksu) upragniona mase i sylwetke to czy w ten sposob zmieniaja sie jego predyspozycje genetyczne? Inaczej piszac, czy potomstwo syna juz po tej przemianie bedzie mialo na starcie lepsze predyspozycje do tego sportu niz wtedy gdyby syn nic ze soba w tej dziedzinie nie robil?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie nie. Geny to geny, zmienić się ich nie da.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 12:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też uważam, że nie, bo masa mięśniowa została zdobyta jedynie poprzez ciężką pracę, a nie przez geny. w materiale genetycznym nic nie zostało zmienione.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam nadzieję że różnorodność genetyczna jest tak duża, że w którymś pokoleniu zaniknie to co prawdopodobnie odziedziczy moje przyszłe dziecko po tatusiu Smile
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marta_78



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 11:07 am    Temat postu: epigenetyka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

warto poczytać o epigenetyce czyli dziedziczeniu pozagenowym. Pewne cechy można odziedziczyć po przodkach, które nie są wynikiem posiadania konkretnego genu, ale metylacji poszczególnych sekwencji DNA. Widzialam fajny artykułów na ten temat, np na blog.ebdna.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group