Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

poparzony od środka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
macabne



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 1:37 am    Temat postu: poparzony od środka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

poparzylem sobie przełyk przez idiote kolege który zrobił na tyle pikantne jedzenie ze skutki odczuwam po 3 dniach po zjedzeniu

niewiem moze jest to jakis obżek ale podczas przełykania czego kolwiek czuje straszny ból kiedy jedzenie przeidzie przez jame ustna niżej przełykiem czuje jak by z jedzenie dostawało sie do żoładka powietrze hmm niemoge tego odbekac i ciagle mam głupie uczucie w żoładku jak bym połknoł całe jabłko i w gardle tak samo


do jakiego lekarza mam sie udac w takiej sprawie ?!?! prosze o pomoc !!i przepraszam za błędy !!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 6:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

macabne
Do Laryngologa z gardłem a z pozostałymi sprawami do gastrologa lub od razu do gastrologa który wykona gastroskopie i oceni stan odrazu przełyku,Wówczas można wdrożyć leczenie.Obecnie można płukać gardło HASCOSEPT PŁYN DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ czy też AZULAN(wg instrukcji)na wzdęcia np;Espumisan czy Manti
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
macabne



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 4:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zapisałem sie odrazu po przeczytaniu tego posta do gastrologa czuje sie okropnie od tego niemoge jesc tylko picie niekwaśnych o odpowiedniej temperaturze niesprawia mi problemu biore jakies takie mleczko lagodzi troche ale jak po nim cos wypije to bye skutek osadzenia sie na scianac przelyku.
Hehehe a mówili ze bycie kuchazem bedzie takie piekne ooooo masakra
Czy jest jakis srodek zmniejszaiacy obzek gardła albo moze wyprubuje jakis syrop na kaszel bo chyba maja podobne działanie ?

P.S
Nawet w Lux Medzie tzeba czekac i to długo do gastrologa zapisałem sie w wtorek a wizyta dopiero w piatek :O
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 9:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

macabne Tak jak podałem wyżej,płukanie Azulanem,unikac ostrych i pikantnych potraw.W tej chwili już nie wiele mozna zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

macabne napisał:
wtorek a wizyta dopiero w piatek :O

przecież to wcale nie jest długo.
u mnie czasem trzeba czekać kilka miesięcy Confused i to do takiego lekarza jak np kardiolog- no do niego to teraz są zapisy na koniec sierpnia. Confused
więc nie ma tak źle Smile
co do gardła i przełyku- idź do apteki i zapytaj czy nie znają jakiegoś leku na Twoją przypadłość.
poza tym słyszałam, że na podrażniony przełyk i żołądek dobre jest siemię lniane- tylko radzę kupić odtłuszczone bo inaczej się ciągnie jak "gluty". Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group