Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Poparzenie sloneczne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ron10



Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 21, 2008 4:42 pm    Temat postu: Poparzenie sloneczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, 2 dni temu starasznie poparzylem jeszcze wtedy biala skore - 8 godz. na sloncu. Na szczescie nie ma babli. Od 2 dni stosuje pantenol w spray'u (na razie zuzylem 3 puszeczki). Skora bardzo mnie piecze. Przeczytalem, ze na poparzenia sloneczne dobre sa: witamina E, alantoina i pantenol.

Czy mozecie polecic cos oprocz pantenolu, tak aby przyspieszyc regeneracje i aby w miare mozliwosc zapobiec pozniejszemu schodzeniu skory? Moze jakies inne leki zawierajace te substancje i witamine E lub w ogole inne srodki?


Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
slimak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 7:55 pm    Temat postu: weekend nad morzem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie kobitki i nie tylko. mam problem.opalałam sie nad morzem i chyba przesadziłam ze słońcem(4 godziny plackiem)-wyglądam jak indor ,piecze jak cholera.stosowałam wszystkiego co możliwe,łącznie z maślanką.błagam pomóżcie.



Temat został przeniesiony do już istniejącego, o podobnej tematyce.
Mala_Mi


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marika25



Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę, że już trochę za późno na bezpośrednia odpowiedź, ale może jeszcze się przyda Smile
Mi na poparzenia i podrażnienia na słońcu pomaga radiosun. Jest super, fajnie się wchłania i szybko przynosi ulgę, skóra przestaje piec i nie jest juz taka gorąca.
Tu daję cytat ze strony na temat skłądników:
"Ekstrakt z Silybum marianum (ostropest plamisty), dzięki naturalnym bioflawonoidom (sylibina i sylimaryna), działa antyoksydacyjnie i promienioochronnie. Myristyl Myristate ochrania, zmiękcza i wygładza skórę. Ekstrakt z rdestu japońskiego działa przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Panthenol pobudza wzrost komórek naskórka, regeneruje skórę i pomaga w jej gojeniu. A skwalen pomaga utrzymać skórę w czystości biologicznej."

nie uzywamy na forum innych czcionek prócz domyślnej. Czcionke zmieniłam.
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnio miałam podobny problem tylko, że jedynie w przypadku ramion i karku. mogę polecić balsam la roche posay anthelios, którym mnie tam potraktowano. ma w sobie aloes i daje przyjemne uczucie ulgi i nawet skóra mi nie schodziła za bardzo. a poza tym, na przyszłość trzeba pamiętać o filtrach! min. spf20 przy jasnej karnacji! Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group