Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

pomocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlenka



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 1:04 am    Temat postu: pomocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

jestem nałogową palaczką od 16 lat. Od jakiś dwóch nienawidzę tego nałogu ale mam wrażenie, że na mnie nikt i nic nie zadziała. Kupiłam Tabex, dziś skończyłam 4 dzień kuracji i pojawiło się znów zwątpienie. W pierwszy dzień wypaliłam około 20 (norma 30), w drugi jakieś 15, w trzeci 12. Z każdym dniem chciało mi się MNIEJ palić. Ale nie dziś. Dziś miałam chcice na papierosy, tak zwyczajnie. Wypaliłam około 13 sztuk, dosłownie licząc czas czy już mogę sobie zaćmić. Dodam, że do wczoraj miałam lekkie nudności i zdecydowanie odrzucało mnie od fajek ale dopiero pod koniec dnia. Dziś jakby wszystko wróciło do "normy", mniejszy niesmak, brak nudności, które skutecznie mi pomagały nie palić. Ulotka zaleca od jutra całkowite zaprzestanie palenia, czego jakoś sobie nie mogę wyobrazić. Kolega, który brał Tabex mówi "pal ile chcesz, z czasem Ci minie samoistnie". A ja nie wiem co mam robić, bo zmuszać się do czegokolwiek nienawidzę i od razu efekt jest odwrotny. Pomocy! Macie jakieś rady, pomysł co robić? Wczoraj i przedwczoraj bardzo się cieszyłam, że ochota na peta maleje a dziś jestem smutna i boje się, że się nie uda.

Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 4:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem takie czego, polilam, postanowilam ze koncze i skonczylam! bylo ciezko ale sie nie poddalam. chec posiadania zdrowego dziecka byla wazniejsza niz to swinstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jacek2487



Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 02, 2012 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja paliłem 8lat i przestałem trzeba tylko silnej woli i chęci a już 2 lata wygrywam z nałogiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lis 03, 2012 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mlenka
kiedyś znajoma lekarka mi powiedziała, że te wszystkie produkty typu tabex owszem- pomagają rzucić palenie... ale uzależniają od siebie..

rzuć od razu z dnia na dzień. da się. trzeba tylko chcieć.
skoro nie lubisz się do niczego zmuszać to czemu pozwalasz, aby to nałóg zmuszał Cię do palenia?
bo tak to właśnie wygląda...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
uknob



Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 2:56 pm    Temat postu: randka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do tanga trzeba dwojga.. samemu ciężko jest sobie poradzić z problemem, odezwij się może razem uda nam się zucić palenie bo dotychczas nie miałem motywacji..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolibie



Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2015 2:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, najważniejsza jest silna wola. Bez tego marne szanse żeby rzucić. Te wszystkie specyfiki są tylko po to aby wspomagać a nie być głównym motorem procesu rzucania. Musisz po prostu zrobić to najlepiej z dnia na dzień, nie odkładać "od przyszłego tygodnia nie pale", "to moja ostatnia paczka". Tylko teraz, dokładnie w tej chwili. Zapisuj sobie najlepiej gdzieś dni ile nie palisz i kasę jaką oszczędzasz, po pewnym czasie samo to stanie się motywujące i poczujesz dumę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group